ביום שלאחר פיגוע הירי בשטרסבורג, בו נרצחו 3 בני אדם ו-14 נפצעו, בקהילה היהודית בעיר חוששים שהמחבל הנמלט יבצע פיגוע נוסף. בשיחה עם החדשות Online סיפר רב הקהילה על התחושות הקשות: "עוד לא תפסו את המחבל ויש מתח ברחובות". התובע הכללי בצרפת התייחס היום (רביעי) לחקירת הפיגוע ואמר שהחשוד צעק "אללה אכבר" לפני שפתח באש.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"עברנו לילה לא פשוט ולא קל, קיימנו ישיבת חירום לתוך הלילה", סיפר הרב אברהם הארולד וויל. "יש 20 אלף יהודים בשטרסבורג, הרבה בתי כנסת ובעלי עסקים יהודים - היה צורך לקבל את ההחלטות, מה לפתוח ומה לסגור היום".

שריף שקאט, החשוד שחוסל (צילום: מתוך התקשורת הצרפתית, חדשות)
שריף שקאט, החשוד בביצוע הפיגוע | צילום: מתוך התקשורת הצרפתית, חדשות
שוק חג המולד, שלשום (צילום: רויטרס, חדשות)
צעק "אלה אכבר" ופתח באש | צילום: רויטרס, חדשות

הרב שיתף באווירה הקשה השוררת בקהילה: "עוד לא תפסו את המחבל, הוא מסתובב, ויש מתח ברחובות". עם זאת, הוסיף שראשי הקהילה מנסים להרגיע את הרוחות: "יש צורך להימנע מפאניקה, יש כאן חיים פשוטים כבר שנים וזה מה שהאנשים כאן אוהבים".

המחבל הורשע בעבר בכמה מדינות (צילום: חדשות)
המחבל הורשע בעבר בכמה מדינות | צילום: חדשות

מחקירת הרשויות בצרפת עולה כי המחבל שאריף שקאק הורשע בעבר 27 פעמים ב-3 מדינות שונות: צרפת, שוויץ וגרמניה. המשטרה הגרמנית מסרה היום שהוא נעצר במדינה פעמיים, ב-2016 וב-2017 וציינה שהרשויות הצרפתיות ידעו שמדובר במוסלמי קיצוני כשגורש לשם.

משום שהחשוד עדיין במנוסה, המשטרה הגרמנית החלה לאבטח את הגבול עם צרפת במטרה למנוע את חזרתו לגרמניה. מוקדם יותר היום, הכריזו בצרפת על העלאת דרגת הכוננות למצב חירום וכוחות גדולים ממשיכים במצוד אחר המחבל הנמלט.