תקרית ירי בקליפורניה
"השליך רימוני עשן וירה לכל עבר" | צילום: AP, חדשות

אירוע ירי המוני נוסף בארה"ב: אדם חמוש התפרץ לבר-מסעדה בקליפורניה הבוקר (חמישי) ופתח בירי ללא הבחנה. 12 בני אדם נהרגו, כולל סגן השריף המקומי ו-12 נוספים נפצעו. גופת החשוד נמצאה בזירה כשעליה סימני ירי, ובשלב זה עדיין לא ברור הרקע למעשיו. מחקירת המקרה עולה כי החמוש, בן 29 שזהותו לא פורסמה, היה חמוש באקדח אחד ולא בנשק חצי-אוטומטי כפי שסברו תחילה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

האירוע החל סמוך לשעה 23:30 (שעון מקומי) בבר שנקרא Borderline Bar & Grill בעיר Thousand Oaks, כ-20 קילומטר מלוס אנג'לס. הירי התרחש בעיצומו של אירוע של סטודנטים מקומיים, ולפי הדיווחים במקום שהו כ-100 בני אדם. למקום הוזעקו כוחות גדולים של משטרה שכיתרו את המתחם ובשלב מסויים פרצו פנימה. 

מחוץ לזירת הירי בקליפורניה
"אין לנו מושג אם זה קשור לטרור" | צילום: SKY NEWS, חדשותהשריף המקומי סיפר שמיד עם קבלת דיווחים על הירי במסעדה, היחידה הראשונה הגיעה לזירה תוך 3 דקות, ואליהם הצטרפו שני שוטרים שהיו באזור. כמה דקות לאחר מכן הצטרפו לכוחות שוטרי מקוף וסגן השריף שהגיעו למקום לאחר ששמעו יריות. כשנכנסו לתוך המסעדה, סגן השריף נפגע ממספר יריות.

כוחות נוספים הגיעו לזירה, כולל כוחות מיוחדים, וכשנכנסו פנימה מצאו 12 הרוגים כולל סגן השריף ואת גופת החשוד כשעליה סימני ירי. מספר נפגעים בדרגות פציעה שונות פונו מהמקום לבית החולים המקומי.

אירוע ירי המוני - 30 ק
אירוע ירי המוני - 30 ק"מ מלוס אנג'לס | צילום: חדשות

השריף עדכן שזהות החשוד בירי טרם התגלתה וכי אף בי איי מסייע בחקירת האירוע: "אין לנו מושג אם זה קשור לטרור, החקירה בעיצומה". קונסול ישראל בלוס אנג'לס מסר כי לא התקבל בשלב זה מידע על נפגעים ישראלים: "לפי הדיווחים נראה שרוב הנפגעים הם צעירים מקולג' סמוך".

בין ההרוגים: סגן השריף
כוחות הביטחון בפתח המסעדה | צילום: AP, חדשות

עדי ראייה סיפרו כי היורה הוא "גבר בעל חזות מזרח תיכונית עם זקן", בשנות ה-20 המוקדמות, שלבש בגדים שחורים. אחד מהם אמר ללוס אנג'לס טיימס: "הוא ירה המון, לפחות 30 פעם. שמעתי יריות גם כשכולם עזבו". לפי העדויות מהזירה, חלק מהמבלים נמלטו מהחלונות וככל הנראה חלקם נפגע מהירי במהלך בריחתם.

כתב של רשת ABC המקומית ציטט עד ראייה שסיפר על אדם בעל חזות מזרח תיכונית שירה באקדח בשומר בכניסה למועדון, זרק פנימה כמה רימוני עשן ואז המשיך בירי.

ערד ניר, קרן בצלאל וטל שגיא השתתפו בהכנת הידיעה.