דניאלס וטראמפ. ממשיך להסתבך (צילום: sky news, חדשות)
טראמפ ודניאלס | צילום: sky news, חדשות

ניצחון לטראמפ: בית המשפט בארה"ב דחה הלילה (בין שני לשלישי) את תביעת הדיבה שהגישה שחקנית הפורנו הידועה בכינוייה סטורמי דניאלס נגד הנשיא טראמפ. תביעתה הוגשה בעקבות ציוץ בחשבון הטוויטר של טראמפ בו טען שהיא משקרת בהתייחס לטענותיה שקיבלה איומים שלא לחשוף את הרומן שהיה בין השניים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

השופט המחוזי הפדרלי, ג'יימס אוטרו, אמר במהלך השימוע האחרון בספטמבר כי הוא מפקפק בדבריה של דניאלס. לדבריו הציוץ של טראמפ הוא "רטוריקה מוגזמת" שמזוהה עם השיח הפוליטי בארה"ב והוא מוגן בחופש הביטוי, ולא והצאת דיבה כפי שטענה.

תביעת הדיבה הגיעה לאחר שהשחקנית פרסמה קלסתרון של גבר שלפי טענותיה איים עליה לא לספר על הרומן שהיה לה עם הנשיא. לאחר מכן פרסם הנשיא ציוץ אליו הוסיף את קלסתרון הגבר לצד תמונה של בעלה לשעבר של דניאלס, כשיש דמיון בין השניים וצייץ "פייק ניוז".

מעבר לדחיית התביעה, פסק הדין הורה לשחקנית, ששמה האמתי הוא סטפני קליפורד, לשלם את הוצאות המשפט של הנשיא. "אין ספין תקשורתי שיכול לתאר את פסק הדין של היום בכל דרך אחרת מלבד הניצחון המוחלט של הנשיא טראמפ ותבוסה מוחלטת עבור סטורמי דניאלס", מסר עורך דינו של טראמפ, צ'ארלס הארדר. עורך דינה של השחקנית צייץ לאחר המשפט כי הוא מתכוון לערער על פסק הדין.

דניאלס טענה כי הכירה את טראמפ בטורניר גולף בשנת 2006, במהלכו הציע לה לאכול איתו ארוחת ערב. מאוחר יותר הגיעה לחדר המלון שלו, שם לטענתה קיימו יחסי מין. לדבריה, טראמפ יצר עמה קשר ולחץ עליה להיפגש איתו במספר הזדמנויות נוספות. 

ה"וול סטריט ג'ורנל" דיווח בינואר השנה שעורך דינו של טראמפ שילם לשחקנית דמי שתיקה בסך 130 אלף דולר ובאוקטובר 2016 בתום משא ומתן עם עורך דינה חתם איתה על הסכם סודיות. בבית הלבן הכחישו את הדברים וכל אותו הזמן המשיך טרמפ להכחיש בתוקף כי ניהל רומן עם דניאלס ושילם לה את דמי השתיקה.