4 שנות מאסר למנהל הקמפיין של טראמפ (צילום: רויטרס_)
פול מנפורט ודונלד טראמפ, 2016 | צילום: רויטרס_

פול מנפורט, לשעבר מנהל הקמפיין הנשיאותי של דונלד טראמפ, שיקר לחוקרי ה-FBI ולאנשי התובע המיוחד בחקירת המעורבות הרוסית בבחירות ב-2016, כך נמסר לפנות בוקר (שלישי) בהצהרה שהגישו אנשיו של התובע בוב מולר לבית המשפט. לפי ההודעה, מנפורט שיקר כמה פעמים בחקירתו ובכך הפר את עסקת הטיעון שבמסגרתה הודה בביצוע שורת עבירות פדרליות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בהצהרה מקבילה שהגישו לבית המשפט, עורכי דינו של מנפורט הכחישו את הטענות לכך ששיקר בחקירתו. על אף הדברים, פרקליטיו של מנהל הקמפיין לשעבר ואנשיו של מולר תמימי דעים שאין טעם להמשיך לעכב את גזר הדין וביקשו מבית המשפט לקבוע לכך מועד.

אם ייקבע שמנפורט לא שיתף פעולה בחקירתו למרות עסקת הטיעון הוא עלול להישלח למאסר ממושך של לפחות עשר שנים בכלא. מנגד, יש הסבורים כי הצעד נועד להגן על גורמים אחרים שעבדו בקמפיין של טראמפ וגם מהווה ניסיון למצוא חן בעיני הנשיא על מנת להשיג ממנו חנינה. בינתיים, מנפורט נשאר במעצר עד תום ההליכים.

צפו בסיכום עיקרי דוח מולר (צילום: רויטרס, חדשות)
התובע המיוחד בוב מולר (ארכיון) | צילום: רויטרס, חדשות

"אחרי שחתם על עסקת הטיעון, מנפורט ביצע עבירות פדרליות בכך ששיקר ל-FBI ולמשרד התובע המיוחד בשלל סוגיות, ובכך הוא הפר את ההסדר", כתבו אנשיו של מולר. "הממשלה תגיש בקשת גזר דין מפורטת בהתאם לעבירות ולשקרים של הנאשם". התובעים לא פירטו באילו נושאים מנפורט שיקר.

ב-14 בספטמבר מנפורט הודה בקשירת קשר להונאה נגד ארה"ב ובשיבוש חקירה. במסגרת החשדות נגדו, מנפורט ביצע עבירות כספיות במשך שנים הנוגעות לאי דיווח על עבודתו כלוביסט בשירות ארגון פרו-רוסי ופוליטיקאי באוקראינה.

שלשום נשלח לכלא עוזרו של טראמפ בקמפיין הנשיאותי שקשריו עם הממשל הרוסי הציתו את החקירה נגד המעורבות הרוסית. ג'ורג' פפדופולוס ירצה שבועיים בכלא לאחר ששיקר לחוקרי ה-FBI. היועץ לשעבר יחל לרצות את עונשו בבית הסוהר הפדרלי במדינת ויסקונסין יותר משנה אחרי שחתם על עסקת טיעון עם התובע המיוחד.