ארבעה בני אדם נהרגו לאחר שנשאבו לתוך בולען ענק שנפער באמצע רחוב הומה אדם בעיר דאזו שבמחוז סצ'ואן בסין. בתיעוד מאמצי החילוץ נראים כוחות ההצלה בתוך הבור כשהם מנסים לחלץ את הלכודים - אבל אז, הקרקע נפערה שוב.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

בתקשורת בסין דווח כי הבולען הענק נפער בסביבות השעה 14:30 ביום ראשון האחרון, כמה שעות לאחר מכן הוצאו שני בני אדם והובהלו לבית החולים, אך צוותי ההצלה נאלצו לקבוע את מותם. לאחר מכן התברר שמדובר בזוג שהתחתן רק כמה ימים לפני האסון.

במשך יומיים ניסו כוחות ההצלה לחלץ את שני הלכודים הנוספים - אב ובנו - אך המאמצים ירדו לטמיון כשהכוחות הצליחו לחלץ את גופות השניים היום (שלישי) אחר הצהריים. המחלצים סברו כי הם היו קבורים בעומק של כ-10 מטרים מתחת לפני האדמה, אך המחלצים הצליחו להגיע רק לעומק של שמונה מטרים, מה שעיכב את החילוץ.

הבולען שנפער באמצע הרחוב (צילום: CNN, חדשות)
הבולען שנפער באמצע הרחוב | צילום: CNN, חדשות

יותר מ-40 כבאים היו מעורבים במאמצי ההצלה, אחד מהם הוא גאו מינגיו, כבאי שהשתתף בנסיונות החילוץ שמסר לתקשורת. "הקושי העיקרי היה שהשטח היה מכוסה בכמות גדולה של אדמה", אמר. "כשהגענו השטח לא היה גדול, האורך והעומק שלו היו רק כשני מטרים, אך במהלך החילוץ הקרקע התמוטטה שוב, מה שגרם לשקע נוסף של 1.8 מטר. נוכחותם של כבלי חשמל במתח גבוה וצינורות מים הפכה את עבודת ההצלה לקשה במיוחד".

הממשלה לא גילתה עדיין מה גרם להופעת הבולען הקטלני. בדרך כלל בולענים נוצרים כאשר מי גשמים ממיסים שכבת סלעים מתחת לאדמה ומשאירים חלל גדול שגורם להתמוטטות, לאחר שהקרקע כבר לא מסוגלת לעמוד במשקל שיש עליה.