הסניף החדש של רשת הקפה סטארבקס שנפתח היום (רביעי) בוושינגטון הבירה נראה כמו כל סניף אחר של הרשת, אולם הוא סניף מיוחד במינו: כל נותני השירות דוברים את שפת הסימנים האמריקנית (ASL). הסניף ממוקם – באופן הולם – סמוך לקמפוס אוניברסיטת Gallaudet, האוניברסיטה היחידה בעולם המיועדת לחירשים וכבדי שמיעה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בניגוד לשאר סניפי הרשת, בסניף החדש לא מנוגנת מוזיקת רקע – והוא מעוטר באיור קיר צבעוני שצייר אמן רחוב חירש. מלבד הקפה והמאפים שנמכרים בשאר סניפי הרשת, בסניף זה ניתן לרכוש ספלים מיוחדים, עליהם מאויר שם הרשת בשפת הסימנים. בקופה ניתן לסמן את ההזמנה, או להשתמש בטאבלט המוצב בכל עמדה בדיוק למטרה זו.

בסניף בחרו בכיסאות ושולחנות נמוכים, שלא חוסמים את שדה הראייה; בתאורה חזקה ובהירה; ומשטחים עמומים, שאינם יוצרים השתקפויות. המטרה: לאפשר תקשורת לא-קולית באופן הקל ביותר. "זו הזדמנות ליצור מודל של מרחב שסובב סביב חירשים, להראות איך דבר כזה נראה", מסביר הבריסטה ג'ואי לואיס.

אך לא רק חירשים וכבדי שמיעה מרוצים המסניף החדש: "זה מקום נהדר להיחשף לשפת הסימנים ולתרבות הקהילה החירשת", בירכה אישה הגרה בשכנות לסניף. לדבריה, מאז שעברה לשכונה וראתה כל כך הרבה תלמידים מהקמפוס הסמוך, היא החלה להתעניין בלמידה של שפת הסימנים – חרף העובדה שהיא עצמה בעלת שמיעה מצוינת. לדבריה, כבר למדה כיצד לסמן את המילה "קפה", וכבר ביצעה הזמנה ראשונה בשפת הסימנים.