השיירה שעושה דרכה לארה"ב (צילום: רויטרס, חדשות)
השיירה שעושה דרכה לארה"ב | צילום: רויטרס, חדשות

הנשיא האמריקני טראמפ איים הערב (רביעי) כי ביכולתו להורות להציב לא פחות מ-15 אלף חיילים בגבול מקסיקו, וזאת במסגרת ההיערכות לבואה של שיירה של אלפי מהגרים מהונדורס לעבר ארה"ב. גם אתמול דווח כי הנשיא הורה לעבות את מערך האבטחה בגבול בכ-7000 חיילים, אך בדבריו הוא איים להכפיל את מספר החיילים שהפנטגון כבר אישר שיוצבו בקרוב בגבול המדינה עם מקסיקו.

רוצים לדעת עוד על השיירה שעשויה להכריע את בחירות האמצע? האזינו ל"מיד בהרחבה"

השיירה מתקדמת לעבר ארה"ב, שנמצאת בישורת האחרונה של בחירות האמצע שעלולות לעלות ברוב של המפלגה הרפובליקנית של טראמפ בקונגרס. על רקע דאגה זו בממשל, הנשיא קרא בתקיפות למהגרים לשוב לארצותיהם: "זו פלישה למדינה שלנו".

"חברי כנופיות רבים וכמה אנשים רעים מאוד התערבבו ב'קרוואן'", טען טראמפ ביחס לכינוי שקיבלה שיירת המהגרים, למרות שלא הציג לכך ראיות. "בבקשה תחזרו, לא נקבל אתכם לארצות הברית אם לא תעברו את ההליך התקין". את דבריו התקיפים סיים במסר מאיים וברור: "הצבא שלנו מחכה לכם!".

טראמפ. מאיים (צילום: רויטרס, חדשות)
טראמפ מזהיר | צילום: רויטרס, חדשות

אנשי השיירה, שזוכה להתעניינות תקשורתית רבה בכל העולם, השיבו לטראמפ בתקיפות: "אנחנו אנשים פשוטים שמחפשים עתיד, לא פושעים". חוזה לואיס, אחד מאלפי המהגרים שנמצאים עם השיירה מתחילת דרכה בהונדורס, אמר: "אני רוצה להגיד לנשיא טראמפ שיש כאן רק אנשים צנועים, אנשים שעובדים קשה, אנשים שיכולים לסייע למדינה. הם דוחים אותנו רק כי אנחנו עניים, אבל אנחנו רוצים לעבוד. איך הוא יכול להגיד לילד, לאמא שהם טרוריסטים? אנחנו אנשים פשוטים, עובדים. אנחנו לא טרוריסטים".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו