האי קאפרי, ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
האי קאפרי, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

אזרח ישראלי כבן 60 נעדר באיי איטליה - כך נמסר היום (חמישי) ממשרד החוץ. הישראלי, נכה צה"ל, השתתף במשט באיי איטליה: כאשר היאכטות עגנו אמש באי קאפרי, הוא ירד מהיכאטה עם סירת גומי (דינגי) ומאז נעלמו עקבותיו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"המחלקה לישראלים בחו"ל באגף הקונסולרי במשרד החוץ וקונסול ישראל ברומא נמצאים בקשר עם משמר החופים האיטלקי והמשטרה האיטלקית אשר פועלים בשעות האחרונות בנסיון לאתרו", הדגישו במשרד החוץ.

לפי חברת החילוץ MAGNUS, מדובר בשייט ישראלי שיצא להפלגה. "צוותים של משמר החופים האיטלקי בשיתוף פעולה עם מרכז השליטה של MAGNUS, משרד החוץ וחברת הביטוח 'הפניקס' פועלים לאיתורו", נמסר.

מחברת "הפניקס" נמסר כי מדובר בנכה צה"ל ומדריך בעמותה שמטרתה לחזק לשקם ולתמוך באנשים עם מוגבלויות: "הנעדר נראה לאחרונה עולה על סירת גומי בדרכו לאונייה שעגנה 150 מטר מחוף הים של האי קאפרי שבדרום איטליה. חברת הפניקס, בשיתוף פעולה עם מגנוס איתור וחילוץ, השגרירות הישראלית ומשמר החופים האיטלקי, ממשיכים לסרוק את האזור מהאוויר ומהים".

דודי עוז, מנהל תחום ביטוח נסיעות לחו"ל בהפניקס, הוסיף: "מרגע קבלת הפנייה, פעלנו במהירות המרבית על מנת לסייע במאמצי האיתור וברגעים אלו צוות חיפוש ישראלי עושה דרכו למקום הארוע על מנת להצטרף לכוח האיטלקי שבשטח. כולנו תקווה למצוא את הנעדר בהקדם".