אחרי שהצליח להוציא את נשיא ארה"ב משלוותו בשידור ישיר מסיבת העיתונאים הראשונה שערך אמש (רביעי) לאחר בחירות האמצע - הנקמה מגיעה: הבית הלבן ביטל במהלך הלילה את אישור הכניסה של כתב CNN ג'ים אקוסטה, "עד להודעה חדשה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אישור הכניסה בוטל שעות לאחר מסיבת העיתונאים, במהלכה הקשה אקוסטה על הנשיא והתעמת עמו לאחר שקיבל מטראמפ את זכות הדיבור. הכתב התעקש לשאול את טראמפ שורה של שאלות, גם לאחר שהתבקש בפירוש לסיים את דבריו. הראשון מצדו המשיך בשאלות ומייד זכה לתגובה נזעמת וחריפה מאוד שתפסה את תשומת הלב העולמית.

"נשיאים אחרים לא פחדו להישאל שאלות"

דוברת הבית הלבן שרה האקבי סנדרס פרסמה במהלך הלילה הצהרה שבה כתבה כי ביטול אישור הכניסה לכתב הבכיר בוצע "בתגובה לשאלותיו המאתגרות במסיבת העיתונאים". אקוסטה ניסה להיכנס אל הבית הלבן וכניסתו נמנעה על ידי אנשי השירות החשאי. "הרגע נדחתה כניסתי לבית הלבן", כתב בטוויטר זמן קצר לאחר מכן ופרסם סרטון שמוכיח שאישור הכניסה שלו אכן בוטל. "השירות החשאי הודיע לי שאני לא יכול להיכנס".

בתגובה למהלך החריג, כלי התקשורת המרכזיים בארה"ב גיבו את אקוסטה ואת רשת CNN. כתב הבית הלבן בניו יורק טיימס, פיטר בייקר, כתב: "זה משהו שאף פעם לא ראיתי מאז שהתחלתי לסקר את הבית הלבן ב-1996. נשיאים אחרים לא פחדו להישאל שאלות". איגוד הכתבים של הבית הלבן (WHCA) פרסם הודעה תקיפה שבה קרא לבטל לאלתר את איסור הכניסה, וכינו את הצעד של הממשל - "בלתי מקובל".

אקוסטה, אחד העיתונאים הבכירים ברשת CNN, הצליח לעורר את זעמו של הנשיא בשידור ישיר במסיבת העיתונאים אמש. "CNN צריכה להתבייש בכך שהיא מעסיקה אותך. אתה אדם חצוף ונוראי", תקף טראמפ את העיתונאי, שהתעלם מהניסיון של הנשיא להשיב לשאלות של כתב אחר. לאחר מכן הוסיף כי הוא "פייק ניוז" ומוכיח שהתקשורת היא אכן אויב העם כפי שכבר האשים.