שישה אזרחים ישראלים ועוד שני אזרחים קלומביאנים נעצרו בפשיטות על ארגון בינלאומי לסחר בנשים שפורק בקולומביה. לדברי המשטרה המקומית, הרשת הציעה לתיירים זרים "תיירות מין" וחבילות הקשורות להתעללות מינית בקטינים, שרבים מהם גויסו ממשפחות עניות שזקוקות לכסף כדי לשרוד. במהלך המבצע, פשטה המשטרה על מספר דירות יוקרה ששוויין הכולל כ-150 מיליארד פזו (כ-47.7 מיליון דולר).

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לפי החשד, הרשת פעלה בקרטחנה, מדיין, סנטה מרתה ובוגוטה. נסטור הומברטו מרטינז, היועץ המשפטי לממשלה של קולומביה, אמר: "גילינו שהקטינים קיבלו בין 200 ל-400 אלף פזו בתמורה להשפלות שהם סבלו מידי תיירים זרים. הם נאלצו להיות חלק מקבוצת וואטסאפ בשם 'פורים', על שמו של פסטיבל יהודי - קבוצת תקשורת שנוצרה בעיר על ידי ראשי הארגון המקומי. מאפיה ישראלית עומדת מאחורי ניצול הנערות".

פדריקו גוטיירז, ראש עיריית מדיין, הוסיף כי "זוהי המכה המשמעותית ביותר בהיסטוריה של המדינה נגד ארגונים פליליים שמעורבים בניצול ילדים ובני נוער. זו הייתה אחת הרשתות הפליליות הנוראיות ביותר, בהנהגתם של זרים, שהמדינה ראתה. זו עובדה שהקבוצה לא רק עסקה בסחר בסמים אלא גם סחר בבנות שלנו ובבני נוער".

מעצר החשודים בקולומביה (צילום: מתוך הטוויטר של התובע הכללי בקולומביה, חדשות)
מעצר החשודים בקולומביה | צילום: מתוך הטוויטר של התובע הכללי בקולומביה, חדשות

חורחה לואיס וארגאס, מפקד כוח המשטרה, סיפר לכתבים: "הצלחנו לגלות ארבע קבוצות וואטסאפ שכללו יותר מ-750 משתתפים. אנחנו חוקרים את הקבוצות באמצעות מומחים והמשטרה פועלת כדי לזהות את האנשים בקבוצות אלה, אנשים שעשו פשעים נגד קטינים".

על פי הדיווחים בתקשורת, את הרשת ניהל אזרח ישראלי בשם מור זוהר שקיבל, על פי החשד, מידע מסווג ממספר גורמים במשטרה הקולומביאנית שאפשר לו לנהל את מערך הזנות ללא הפרעת הרשויות. על פי התביעה, הרשת של הישראלים השתמשה במספר בתי מלון בכמה ערים מרכזיות במדינה בהן הציעו לתיירים ישראלים את שירותי המין הלא חוקיים.

סמים שנתפסו ברשות החשודים (צילום: מתוך הטוויטר של התובע הכללי בקולומביה, חדשות)
סמים שנתפסו ברשות החשודים | צילום: מתוך הטוויטר של התובע הכללי בקולומביה, חדשות

לטענת התביעה, הלקוחות המרכזיים היו אנשי עסקים ישראלים וחיילים משוחררים שזה עתה סיימו את שירותם הסדיר, וכל קטינה קיבלה בין 63 ל-126 דולרים למפגש. העצורים חשודים לא רק בשידול קטינות לזנות, אלא חלקם גם בחשד לרצח והלבנת כספים.

כל החשודים היו מבוקשים בידי האינטרפול בחשד לסרסור ושידול קטינים לזנות. בנוסף קיים חשד כי לרשת קשר לאיש העסקים ובעל רשת המלונות אסי בן מוש, כך על פי התקשורת הקולומביאנית. המעצרים התבצעו במספר מוקדים ברחבי המדינה בהם פעלה רשת הזנות. בבוגוטה הבירה נעצרו שני חשודים ישראלים וקולומביאנית, שני ישראלים נוספים והגורם במשטרה שסייע לרשת נעצרו בסנטה מרתה ומספר חשודים נוספים נעצרו בערים מדיין וקרטחנה.

במשטרת ישראל אומרים כי לא היו שותפים לחקירה ולמבצע המעצרים של החשודים הישראלים בקולומביה, וקיבלו עדכון מהמשטרה הקולומביאנית לאחר המעצרים. ככל הנראה מדובר בחקירה ממושכת של הרשויות בקולומביה.