צפון קוריאה הרחיבה את הפעילות (צילום: חדשות)
צפון קוריאה הרחיבה את הפעילות | צילום: חדשות

תמונות לוויין חדשות מראות שלמרות המגעים הדיפלומטים עם ארה"ב צפון קוריאה הרחיבה באופן משמעותי את הפעילות בבסיס לטילים ארוכי טווח באזור ההרים במדינה. התמונות, שנחשפו על ידי CNN מראות שלמרות ההבטחות, פיונגיאנג לא מקיימת את הבטחתה לצמצמם בכמות הראשים הגרעינים בארסנל שלה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

צילומי הלוויין חושפים שהבסיס ואתר לא מדווח שנמצא לידו שודרגו באופן שיטתי, למרות השיחות המתמשכות עם ארה"ב. הבסיס מוכר לסוכנויות המודיעין האמריקניות, אך התמונות גם חושפות בנייה חדשה במרחק קילומטרים ספורים בלבד מהבסיס הישן.

הבנייה נמשכה גם אחרי הוועידה בסינגפור" (צילום: חדשות)
הבנייה נמשכה גם אחרי הוועידה בסינגפור" | צילום: חדשות

"התמונות מראות שהבסיס ממשיך להיות פעיל", נכתב בדוח ניתוח התמונות והודגש כי לא ברור אם מדובר בשני מתקנים שונים או הרחבה של הבסיס הקיים. "יתרה מזאת, בשנה האחרונה צפון קוריאה הרחיבה באופן משמעותי מתקן שנראה כבסיס טילים נוסף".

"הבנייה נמשכה גם אחרי הוועידה בסינגפור", אמר אחד האנליסטים שבחנו את התמונות. "לא משנה מה קים אומר על הסכמתו לפירוק מדינתו מגרעין, צפון קוריאה ממשיכה לייצר טילים בעלי ראש נפץ גרעיני".

"התמונות מראות שהבסיס ממשיך להיות פעיל" (צילום: חדשות)
"התמונות מראות שהבסיס ממשיך להיות פעיל" | צילום: חדשות

על פי ניתוח ממצאי התמונות, המיקום הייחודי של הבסיס מעלה את הסיכויים שהוא יהיה זה שיאכלס את הטילים ארוכי הטווח החדשים של פיונגיאנג, כולל אלה שיכולים לשאת נשק גרעיני ולהגיע עד לארה"ב.

גורמי ממשל אמרו כבר כמה פעמים שהם לא מופתעים מממצאים מסוג זה, אך הם לא תרמו מידע נוסף בנושא. "אנחנו עוקבים אחרי צפון קוריאה מקרוב", אמר דובר הפנטגון כריס לוגן. "אנחנו נמשיך לתמוך במאמץ הדיפלומטי".