ישלוט במוזיקה הפופולרית? פוטין | צילום: רויטרס, חדשות

צלילים צורמים ברוסיה: נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, חולל אתמול (שבת) סערה בארצו אחרי שחלק "הארה מוזיקלית", לפיה צריך למצוא דרך "לשלוט על מוזיקת הראפ ולא להפוך אותה לאסורה" - כפי שסבורים חלק ממקורביו בקרמלין. "אם אי אפשר לעצור את הראפ, עלינו להוביל ולכוון אותו", אמר פוטין בכנס בנושא תרבות שנערך בסנט פטרסבורג. דבריו עוררו סערה - וצעירים במדינה מוחים כיום נגד כוונותיו של הנשיא.  

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

"כל אחד צריך לעשות מה שהוא רוצה, למה לשלוט על מוזיקת הראפ? אני פשוט לא מבין את זה", מוחה אולג פילינוב, תושב מוסקבה. "המוזיקאים שיוצרים ראפ משפיעים על הדעה של אנשים על הממשל", מדגישה אנה טין, צעירה נוספת שמוחה. לדבריה, "הרעיון של פוטין מראה שהממשל שלנו מודאג. הם מודאגים כי הראפרים אומרים את האמת".

ויש גם דעות אחרות: חברתה של אנה, יוליה, דווקא לא מופתעת ולא וחושבת שיש משהו פסול בניסיון ההשתלטות של פוטין על אמני הראפ. "הראפ עדיין לא לגמרי מפותח כאן, יש הבדל בין הראפ כאן לזה בארה"ב", היא אומרת. "אולי צריך שמשהו יוביל את המוזיקה הזו, הם המנהיגים".

אחד הממים שנפוצו ברשת
אחד הממים שנפוצו ברשת | צילום: 9GAG, חדשותפוטין הדגיש שהניסיונות לאסור על אומני ראפ להופיע עשוי להוביל לתופעה הפוכה ורק להגביר את הפופולריות של השירים והאמנים האלה, כחלק ממחאה. "ראפ מבוסס על שלושה עקרונות - סקס, סמים ומחאה", אמר פוטין והדגיש את הנזק שיש בשימוש בסמים על בני הנוער.