שרפת ענק בקליפורניה: עשרות אלפי אזרחים נאלצו להתפנות הלילה (בין חמישי לשישי) מביתם בעקבות שרפה המשתוללת בצפון המדינה ומתקדמת בצעדי ענק אל עבר מספר יישובים, בראשם העיר פאראדייס. עד כה הדליקה השמידה יותר מ-70 קמ"ר, פגעה בבית חולים ובבית-ספר וגרמה למספר נפגעים, כולל שני לוחמי אש. ישנם דיווחים על הרוגים, אך עד כה אין אימות רשמי לכך.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מכיוון שנתיב היציאה היחיד מהעיר בנוי על גשר בודד, 30 אלף התושבים שנתקעו בפקק נאלצו לנטוש את המכוניות שלהם ולנוס על נפשם ברגל. "המצב כאוטי, יש המון תאונות דרכים ועומסי תנועה", הסביר אחד מקציני המשטרה במקום. "כולם מנסים לברוח. אנשים נושאים את ילדיהם על הידיים ורצים. אנחנו רק מנסים לפנות את כולם". מושל קליפורניה הכריז על מצב חירום באזור השרפה.

הרשויות בעיר מעריכים שמאות מבנים נהרסו עד כה בשרפה, ושמאות נוספים יהרסו, אך בינתיים אין אפשרות להיכנס לאזור ולאמוד את הנזק. אחד מלוחמי האש שיער שהעיר "פחות או יותר נמחקה". המאמץ העיקרי של כוחות ההצלה התמקד בפינוי בית החולים בעיר. גג המבנה כבר החל לעלות באש כשרכבי הפינוי הצליחו להגיע ולפנות את החולים שחיכו בחדר המיון.

על פי ההערכות, השרפה החלה בבוקר יום חמישי ובשל יובש קיצוני, חום כבד ורוחות גבוהות במיוחד, גדלה במהירות. קליפורניה, מדינה שרגילה לאסונות מסוג זה, חווה "שנת שריפות" קשה במיוחד. יותר מ-7000 שריפות נפרדות השתוללו במדינה מתחילת השנה, וכ-6000 קילומטרים רבועים עלו באש. הנזק המוערך לקופת המדינה נאמד ב-3 מיליארד דולר.