הדמייה של האצטדיון הראשי בקטר (צילום: רויטרס, חדשות)
הדמייה של האצטדיון הראשי בקטר | צילום: רויטרס, חדשות

קטר נערכת כבר זמן מה לקראת אירוח המונדיאל בעוד קצת פחות מארבע שנים. בנסיכות המפרצית מבטיחים להפיק את הטורניר הגדול והיקר ביותר בתולדות הטורניר, כמו שקטר אוהבת. השאלה שלא מעט ישראלים שואלים היא - מה לגבינו? האם ישראלים שרוצים להגיע לנסיכות לצפות במשחקים יזכו ליהנות מכל הטוב הזה? ייתכן שכעת יש תשובה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

העיתונאי הנריקה צימרמן ביקר לאחרונה בקטר, בפעם הראשונה עם הדרכון הישראלי שלו, לטובת כתבה שתשודר השבוע ב"אולפן שישי" והוא שב משם עם בשורה. בשיחות שערך עם בכירים בנסיכות הוא שמע מהם התחייבות לכך שהקהל הישראלי יוכל לבקר במדינה במהלך הטורניר ולצפות באופן חופשי במשחקים.

צימרמן הוזמן לנסיכות הערבית לדבר בכנס על גיאו-פוליטיקה וכלכלה במזרח התיכון. לאחר הכנס צימרמן נפגש עם בכירים קטרים ושאל אותם אם הקהל הישראלי יוכל להיכנס לנסיכות לרגל המונדיאל באמצעות דרכון ישראלי גם אם נבחרת ישראל לא תעפיל לטורניר. לדבריו, תשובתם הייתה חד משמעית כן.

"כולם יוכלו להיכנס". דוחא (צילום: רויטרס, חדשות)
"כולם יוכלו להיכנס". דוחא | צילום: רויטרס, חדשות

הם אמנם לא מכריזים באופן רשמי שישראלים יוכלו להיכנס, אלא אומרים "כולם יוכלו להיכנס". הנכונות לאפשר לאזרחי כל מדינות העולם להיכנס לקטר ולצפות במשחקים מתבססת על התחייבות שאמיר קטר נתן להתאחדות FIFA על מנת לקבל את האפשרות לארגן את האירוע היוקרתי.

צימרמן ציין כי קטר הסירה את כל הבלמים בתכנון הטורניר ולא חסכה במשאבים כדי לדאוג שהיא תפיק את המופע השאפתני שהיא מתכננת. עד 2022 ייבנו ברחבי הנסיכות שמונה אצטדיונים חדשים, כולם עם מיזוג אוויר חיצוני, טכנולוגיה שנחשבת לפורצת דרך גם ביחס לאצטדיונים הכי יוקרתיים כעת בעולם.