"לעולם לא אסלח לו". אובמה וטראמפ, ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
"לעולם לא אסלח לו". אובמה וטראמפ, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

האישה הראשונה לשעבר של ארה"ב, מישל אובמה, מאשימה את הנשיא המכהן דונלד טראמפ כי סיכן את משפחתה ואת שלום ילדיה. בספרה החדש שיצא לאור בשבוע הבא, מספרת אובמה על תחושותיה מיד לאחר הבחירות ב-2016, ועל אכזבתה מכך שנשים רבות הצביעו ל"אדם מיזוגן שתוקף נשים".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אובמה מתייחסת בספרה לטענה, שטראמפ היה בין היוזמים והמובילים שלה, לפיה בעלה איננו אזרח אמריקני אלא יליד קניה. "כל הסיפור היה נבזי ומשוגע, והרמיזות הגזעניות ונגועות בשנאת הזרים שלו היו ברורות לכל", כותבת אובמה. "אבל זה היה גם מסוכן, ונועד ללבות קיצוניים ומטורללים. דונלד טראמפ סיכן את משפחתי עם הרמיזות חסרות האחריות שלו, ועל כך לא אסלח לו לעולם".

בקטעים אחרים בספר מתארת אובמה את זעמה כששמעה את הקלטת בה טראמפ מתרברב בכך שתקף מינית נשים, ומאשימה את הנשיא בכך שניסה לאיים ולהפחיד את הילרי קלינטון במהלך העימותים ביניהם לפני הבחירות. היא מתארת כיצד בלילה בו נבחר הייתה בהלם: "ניסיתי לחסום את זה ולא לחשוב על כך שהוא זה שיחליף את בעלי בחדר הסגלגל".

נעזרים בטיפול זוגי, הזוג אובמה (צילום: AP, חדשות)
נעזרים בטיפול זוגי, הזוג אובמה | צילום: AP, חדשות

אובמה עוסקת בספר באריכות גם בחייה האישיים: במאבקה להביא ילדים לעולם בעזרת הפריה חוץ-גופית, בהפלה שעברה והשפיעה עליה רבות, ובנישואים לברק שדרשו תחזוקה ויעוץ זוגי לאחר שנכנס לפוליטיקה. "אני רוצה שכל הזוגות הצעירים בעולם ידעו שמישל וברק אובמה עובדים יום-יום על נישואיהם", כתבה. אנחנו מבקשים עזרה כשצריך".

כשנשאל לתגובתו על פרסום הקטעים מספרה, ענה טראמפ כי אובמה "מעוניינת למכור את הספר ולכן עורכיה ביקשו קטעים שנויים במחלוקת. אבל הנה אני אחזיר לה: אני לעולם לא אסלח לבעלה על מה שעשה לצבא ארצות הברית. הקיצוץ שהנהיג הפך את המדינה שלנו לפחות בטוחה".