משפחות על גבול מקסיקו - ארה"ב (צילום: רויטרס, חדשות)
משפחות על גבול מקסיקו - ארה"ב | צילום: רויטרס, חדשות

נפגעת ראשונה בשיירת המהגרים: בזמן שממשל טראמפ נערך לבואם של אלפי המהגרים ומבצר את הגבול עם מקסיקו - אם לשני ילדים קטנים מגואטמלה בת 26, נפצעה באורח אנוש לאחר שנפלה על מוט פלדה כשניסתה לטפס יחד עם ילדיה על גדר הגבול, שנמצאת עדיין בבנייה.

רוצים ללמוד עוד על השיירה שהגיעה לארה"ב? האזינו לפודקאסט "מיד בהרחבה"

על פי התקשורת בקליפורניה, הסיבה לפציעה הקשה היא העובדה שגדר הגבול עדיין נמצאת בבנייה, שכן ממשל טראמפ הורה על הרחבת המכשול מחשש לכניסתם של מהגרים נוספים לארה"ב באופן בלתי-חוקי. שני ילדיה הקטנים, בני 3 ו-5, לא נפצעו בניסיון החצייה של הגבול.

סיפורה של בת ה-26 שניסתה לחצות את הגבול רק מחזק את ארגוני זכויות אדם, שמותחים כבר חודשים ארוכים ביקורת חריפה על ההתנהלות של הבית הלבן בפרט והרשויות בארה"ב בכלל סביב סוגיית ההגירה. מארגון Human Rights Watch, נמסר כי "המדיניות האחרונה בעניין המהגרים היא ניסיון פאתטי להתנער מאחריות, למרות מצוקתם של המהגרים במקסיקו".

מקסיקו: לא נהיה הפתרון למהגרים - גם לא לזמן קצר

פציעתה של של המהגרת מאיר באור הומאני-משהו את סיפור התקדמותם של אלפי מהגרים לעבר גבולה הדרומי של ארה"ב, עניין שמטריד מאוד את הנשיא דונלד טראמפ, שכבר הודיע בציוץ ייעודי שאותם המהגרים יישארו במקסיקו עד אשר ייבחנו בקשותיהם. לפי דיווח בוושינגטון פוסט, ארה"ב הגיעה כבר להבנות עם הרשויות במקסיקו שיחזיקו את מהגרים בשטחה עד שבקשותיהם ייבחנו.

השיירה שעושה את דרכה צפונה במקסיקו (צילום: רוייטרס, חדשות)
השיירה שעושה את דרכה צפונה במקסיקו | צילום: רוייטרס, חדשות

הממשלה החדשה שקמה במקסיקו הכחישה את הדיווח על הבנות בין וושינגטון למקסיקו סיטי: "אין שום הסכם משום סוג בין הממשל העתידי במקסיקו לבין ארה"ב". שרת הפנים המקסיקנית הבהירה שארצה לא תהווה מקום מפלט למהגרים שזורמים לארה"ב ממדינות רבות במרכז ובדרום אמריקה. "לא נהיה פתרון - גם לא לזמן קצר", הדגישה השרה.

סאנצ'ז, שהדגישה כי היא מודעת ל"מצבם העדין" של המהגרים שנעים בשיירה צפונה, הוסיפה כי מקסיקו אמנם כן מוכנה לדון בסוגיית המהגרים - אך בתנאי שיגישו את בקשת ההגירה שלהם לארצה, ולא לארה"ב. אך למרות זאת, הרוב המוחלט של המהגרים צפויים להמשיך בדרכם לארה"ב, שכן הם לא רואים במקסיקו פתרון ממשי לבעיות העוני, האלימות והשחיתות שמהם הם בורחים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו