מהגרים ממדינות מרכז אמריקה מגיבים לטראמפ: נשיא ארה"ב דונלד טראמפ טען אמש (שלישי) בסדרת ציוצים ש"פושעים ואנשים לא מוכרים מהמזרח התיכון מתערבבים בשיירת המהגרים שעושה את דרכה במקסיקו לכיוון גבול ארצות הברית". אנשי השיירה, שזוכה להתעניינות תקשורתית רבה, השיבו לו בתקיפות: "אנחנו אנשים פשוטים שמחפשים עתיד, לא פושעים".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

חוזה לואיס, אחד מאלפי המהגרים שנמצאים עם השיירה מתחילת דרכה בהונדורס, אמר: "אני רוצה להגיד לנשיא טראמפ שיש כאן רק אנשים צנועים, אנשים שעובדים קשה, אנשים שיכולים לסייע למדינה. הם דוחים אותנו רק כי אנחנו עניים, אבל אנחנו רוצים לעבוד. איך הוא יכול להגיד לילד, לאמא שהם טרוריסטים? אנחנו אנשים פשוטים, עובדים. אנחנו לא טרוריסטים".

השיירה שעושה דרכה לארה"ב (צילום: רויטרס, חדשות)
"לא טרוריסטים" | צילום: רויטרס, חדשות

השיירה, שמקבלת הרבה מאוד יחסי ציבור, צועדת ברגל מאות קילומטרים - ולפניה עוד מאות קילומטרים. בין 7,000 ל 10,000 איש - נשים, גברים, ילדים וזקנים - הולכים יחד בדרך הארוכה.

אנשי השיירה יצאו מהונדורס ב-13 לאוקטובר "בתקווה למצוא עתיד". הם מעידים שהם בורחים מהאלימות, מהפשע, מהעוני והשחיתות במולדתם. היום הם נמצאים במקסיקו - מרחק מאה קילומטרים מגבול גואטמלה.

הממשל במקסיקו סיטי הודיע שהוא קיבל 1,700 בקשות הגירה מהצועדים - בהם ילדים רבים. כוחות משטרה רבים מלווים את השיירה ומאיימים לעצור אותם: טראמפ איים לפרוס כוחות על הגבול - אבל אנשי השיירה לא מתכוונים לוותר

השיירה שעושה דרכה לארה"ב (צילום: רוייטרס, חדשות)
השיירה - מאות ק"מ מגבול ארה"ב | צילום: רוייטרס, חדשות

רפאל ארטיז, מהגר מגואטמלה, תקף את טראמפ: "הוא צריך להיוועץ במצפון שלו, לכולנו יש צרכים, כולנו רוצים ברווחת המדינה - זה לא רק בשבילנו". אנג'לינה לופז, אם חד הורית שהולכת כבר שבועיים עם שני ילדיה, מאמינה בסוף טוב לצעידה: "ברצונו של האל, אנחנו נשאר חזקים, בעזרת האל הכל יעבוד כמו שצריך".

השיירה שעושה את דרכה צפונה במקסיקו (צילום: רוייטרס, חדשות)
7,000- 10,00 איש בדרך | צילום: רוייטרס, חדשות

טראמפ המשיך ותקף היום את ההגירה הבלתי חוקית לארצו: בחשבון הטוויטר כתב נשיא ארה"ב כי גבולות ארצו חזקים ובטוחים. "אנחנו מדינה ריבונית ולעולם לא נקבל אנשים שמגיעים לארצנו באופן בלתי חוקי. לאלו שתומכים בהגירה בלתי חוקית, תסתכלו על מה שקורה באירופה בחמש השנים האחרונות. בלאגן מוחלט! הם יכולים רק לקוות לקבל את ההחלטה מחדש".