אירוע טרור באוסטרליה: אדם חמוש בסכין תקף היום (שישי) עוברי אורח במרכז העיר מלבורן באוסטרליה, דקר 3 בני אדם והרג אחד מהם לפני שנוטרל על ידי המשטרה. החשוד נורה בחזה לאחר שהתקרב לשוטרים כשהוא מנופף בסכין וניסה לתקוף אותם. הוא פונה במצב קשה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים, שם נקבע מותו. לאחר חקירה ראשונית המשטרה במדינה הודיעה כי החשוד מוכר לרשויות הביטחון וכי הם מתייחסים לתקרית כאירוע טרור.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ממצאי החקירה הראשונית מעלים כי הדוקר הוא אזרח סומלי שהגיע למתחם קניות במרכז העיר מלבורן כשברכבו בלוני גז. לאחר שהצית את רכבו החל החשוד במסע דקירות ותקף שלושה עוברי אורח ברחוב. המשטרה הגיעה למקום תוך זמן קצר ולאחר שהתעמתו עם החשוד, אחד השוטרים ירה בחזהו וניטרל אותו. 

אחד מנפגעי הדקירה מת מפצעיו זמן קצר לאחר מכן בזירת האירוע ושני הקורבנות הנוספים פונו לבית החולים עם פציעות בראש ובצוואר.

פיגוע דקירה באוסטרליה (צילום: רויטרס, חדשות)
פיגוע דקירה באוסטרליה | צילום: רויטרס, חדשות

עדי ראייה מספרים כי שני עוברי אורח שחלפו במקום ניסו לסייע לשוטרים ולעצור את הדוקר באמצעות כיסא ועגלת קניות.   

התקשורת באוסטרליה דיווחה כי השוטרים שהגיעו לזירה ניסו תחילה לדבר עם החשוד ואף להשתמש בטייזר על מנת לנטרל אותו, אך נאלצו לירות בו לאחר שניסה לדקור אחד מהם.

זירת הפיגוע במרכז העיר מלבורן (צילום: Sky News, חדשות)
זירת הפיגוע במרכז העיר מלבורן | צילום: Sky News, חדשות

לאחר שנוטרל, החשוד פונה לבית החולים כשהוא פצוע באורח קשה וקיבל טיפול רפואי תחת אבטחה משטרתית. הרופאים קבעו את מותו זמן קצר לאחר הגעתו.

משטרת מלבורן מסרה כי "לא קיים עוד איום מתמשך בשלב זה אבל אנו מתייחסים לתקרית כאירוע טרור". הם סירבו לחשוף את זהותו של החשוד אבל טענו שהוא אזרח סומלי בעל "ייחוס משפחתי שמוכר היטב לרשויות הביטחון באוסטרליה".