פרשת השופט קוואנו הגיעה אמש (שני) לסיומה עם השבעתו כשופט בבית המשפט העליון בארצות הברית. הטקס נערך בנוכחות משפחתו ובנוכחות נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, שאף התנצל בפני קוואנו על ההליך שהוא ומשפחתו נאלצו לעבור לאחר שנשים טענו כי תקף אותן מינית בעבר: "בשם האומה האמריקנית אני מתנצל על הכאב והסבל הנורא שחוויתם".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

"לאלה שבחרו לשרת את המדינה מגיעה הגנה וכבוד ולא מסע הכפשה פוליטי ואישי שמבוסס על שקרים", המשיך טראמפ. "מה שעבר על משפחת קוואנו מפר את כל מה שמוגדר הליך הוגן".

הנשיא טראמפ המשיך בהתנצלותו ואמר כי "כל גבר או אישה בארצות הברית זכאים עד שיוכח אחרת". בשלב זה טראמפ פנה לקוואנו בעצמו ואמר לו: "אתה אדוני, נאלצת לעבור בדיקה בה יצאת חף מפשע. ה-FBI חקר ולא מצא דבר, אך זה לא מנע מהדמוקרטים להכפיש את שמך".

הסאגה סביב המינוי וחקירת הבזק הסתיימה בערב יום שבת, הסנאט האמריקני אישר סופית את מינויו של מועמד טראמפ, ברט קוואנו, כשופט בבית המשפט העליון בארה"ב. הוא הושבע באופן רשמי לאחר זמן קצר מול נשיא בית המשפט העליון. במקביל, הפגינו מאות בני אדם מחוץ לבית המשפט נגד המינוי והתעמתו עם המשטרה שביצעה מספר מעצרים.

גם בהצבעה המקדימה שהתקיימה בסנאט יום קודם לכן אושר המינוי ברוב דחוק של 51 תומכים מול 49 מתנגדים והיא נעשתה כמעט בלעדית לפי קו מפלגתי, כאשר כל הסנאטורים הרפובליקנים מלבד הסנאטורית מרקווסקי הצביעו בעד קוואנו ואילו כל הדמוקרטים הצביעו נגדו - מלבד הסנאטור ג'ו מאנשן.