טראמפ וטילרסון, ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
בימים יפים יותר. טראמפ וטילרסון | צילום: רויטרס, חדשות

בציוץ בוטה במיוחד בטוויטר, נשיא ארה"ב תקף אמש (שישי) בצורה חריפה את מזכיר המדינה לשעבר רקס טילרסון. בהתבטאות חריגה אפילו בסטנדרטים של טראמפ, כינה הנשיא את טילרסון, אותו בחר לתפקיד מיד לאחר שהתמנה לנשיאות, "טיפש" ו"עצלן".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

"לרקס טילרסון לא הייתה היכולת המנטלית הדרושה לתפקיד מזכיר המדינה. הוא טיפש כמו סלע ונפטרתי ממנו הכי מהר שיכולתי. הוא היה עצלן מאוד", צייץ טראמפ. את ההסבר להתפרצות הזעם ניתן למצוא בריאיון שהעניק אתמול טילרסון לרשת CBS, במהלכו ביקר את הנשיא מספר פעמים, לראשונה מאז פוטר בציוץ קצר לפני כתשעה חודשים.

"הוא אדם מאתגר והיה קשה לעבוד איתו", סיפר טילרסון. "אחרי המשמעת הגבוהה אליה הורגלתי בחברת 'אקסון מובייל', קשה לעבוד אצל אדם כל כך לא ממושמע. הוא לא אוהב לקרוא תדרוכים ולהיכנס לפרטים. הוא אומר שהוא מעדיף לעבוד מהבטן. יש לו סגנון ניהול משלו".

"הצעד הזה יוביל לעוד סנקציות", פומפאו (צילום: AP‎, חדשות)
"עושה עבודה מצוינת". מייק פומפאו | צילום: AP‎, חדשות

היחסים בין השניים עלו על שרטון זמן קצר לאחר המינוי בפברואר 2017. על אף שטראמפ כינה את טילרסון "שחקן ברמה בינלאומית" ו"כוכב", השניים היו חלוקים בשורה של נושאים, בהם צפון קוריאה, היחסים עם רוסיה, הסכם האקלים של פריז ועוד. כמו כן, פרסומים שטענו כי טילרסון קילל את הנשיא וקרא לו "מטומטם" לא הוכחשו.

לבסוף, מערכת היחסים העכורה הגיעה לקיצה במרס 2018 ובמקום טילרסון מונה ראש ה-CIA לשעבר מייק פומפאו. בציוץ בו תקף את טילרסון, הקפיד טראמפ לשבח את מזכיר המדינה הנוכחי: "פומפאו עושה עבודה מצוינת, אני גאה בו מאוד. יש אווירה נהדרת במחלקת המדינה".