תושבי קרטחנה מברכים על בלימת חוליית הפשע הישראלית והפשיטה על ביתם: משטרת קולומביה חשפה אמש (שני) את אחת מדירות היוקרה שבהן, על פי ההאשמות, פעלה חוליית הפשע הישראלית בקולומביה - דירות שערכן על פי הדיווחים 47.7 מיליון דולר. "מקווה שקרטחנה תשוב להיות בירת התיירות של קולומביה", אמר אחד מתושבי העיר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

תושבי העיר נבוכים וזועמים אחרי חשיפת החוליה וחיי הפאר והרהב מהם נהנו חבירה. התובע הקולומביאני, נסטור הומברטו מרטינז, אמר על אחד הנכסים: "הבית הזהוב בקרטחנה נתפס על ידי כוחות המשטרה ועכשיו מועבר לידי הממשל".

"אנחנו לא רוצים את התדמית הזו שמקשרת בין העיר לתיירות מין, זה פוגע בעיר". הוסיף אוסקר מרטין, בכיר במועצת עיריית קרטחנה. "מי שאחראי לקידום התעשייה הזו - ייענש בעוצמה המלאה שהחוק יכול לספק".

ריקאוטה פאיד העובד כמורה בבית ספר בעיר הביע תקווה שקרטחנה תשוב למה שהייתה בעבר - בירת התיירות של קולומביה. מנואל פליקס, תושב העיר התייחס גם הוא לתיירות הגוועת וטען: "צריך להקים משטרת תיירות מאנשים שיודעים לדבר לפחות שתי שפות, כדי שיוכלו לבלום את הזרים שמבזים את העיר".

בסרטון שהמשטרה הקולומביאנית פרסמה ניתן לראות את דירות הגג שמשקיפות על העיר העתיקה של קרטחנה, סמוך לחוף הים, בבתים עצמם שבנויים בסגנון קולניאלי: בריכות שחיה, חפצי אומנות, מרחבים ומנעולים שמעידים על סגנון החיים השנוי במחלוקת שהתרחש בתוך הבתים האלה.