האוסטרלים מתגייסים לטובת חסר הבית הגיבור שנלחם במחבל: מייקל רוג'רס עבר ברחוב וראה את המהגר הסומלי שהחל לתקוף בסכין שוטרים במלבורן ביום שישי האחרון. הוא לא היסס והתעמת עם הדוקר כשהוא נעזר בעגלת קניות לנסות לנטרלו. רוג'רס, שנאבק לצד השוטרים באומץ לב והפך ל"גיבור לאומי" ברשת, זכה לשבחים והערכה מצד אזרחים רבים שהחליטו לסייע במציאת פתרון דיור עבורו. בקמפיין גיוס תרומות שארגנה אחת התושבות נאספו כבר יותר מ-50 אלף דולרים אוסטרליים (כ-36 אלף דולרים אמריקניים): "בתור בן אדם, זה פשוט מגיע לו".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

רוג'רס זכה לכינוי "Trolley man" (איש העגלה) ברשתות החברתיות לאחר שהתעמת עם חסן חליף שיר עלי, המחבל שדקר למוות עובר אורח בסמוך למתחם קניות בעיר, ופצע שניים נוספים.

פעולותיו צולמו על ידי עדי ראייה ואומץ לבו הרשים רבים, במיוחד לאור העובדה שעמד מטרים ספורים מהרכב של המחבל בזמן שזה עלה בלהבות. "פחדתי על עצמי, הרגשתי איום על חיי. היו שם אקדחים וסכין באוויר", סיפר רוג'רס לתקשורת המקומית. "הייתה שם על המדרכה עגלה שמונחת על צדה. הרמתי אותה ורצתי. זרקתי אותה ישירות אליו. פגעתי בו כמה פעמים, אבל לא הצלחתי להפיל אותו לרצפה".

הרכב השרוף של המחבל בזירת הפיגוע (צילום: Sky News, חדשות)
הרכב השרוף של המחבל בזירת הפיגוע | צילום: Sky News, חדשות

רוג'רס הפך לגיבור מהר מאוד וזכה לשבחים רבים מצד הגולשים ברשת על מעשיו חסרי האנוכיות. "אני לא מרגיש גיבור. אבל אני מרגיש שבטח הצלתי חיים של כמה אנשים", הסביר כשנשאל על תחושותיו.

דונה סטולזנברג, מייסדת ארגון צדקה מקומי לחסרי בית, החלה בקמפיין גיוס תרומות עממי בשביל לעזור לרוג'רס. היא ציינה שהמטרה היא לעזור לו למצוא פתרון דיור וגם טיפול מסודר שיעזור לו לעכל את הטראומה שחווה ביום שישי האחרון. עד ליום ראשון בערב גויס סכום של יותר מ-52 אלף דולרים אוסטרליים, הרבה מעבר ליעד המקורי שעמד על 45 אלף דולרים, והסכום עוד צפוי לעלות. "הוא צריך המון תמיכה וחשוב לוודא שאף אחד לא ינצל אותו", אמרה סטולזנברג. "מייקל הוא חסר בית וככל הנראה מעולם לא היו לו סכומים גבוהים של כסף".