סוויפט. שברה שתיקה פוליטית (צילום: רויטרס, חדשות)
סוויפט. שברה שתיקה פוליטית | צילום: רויטרס, חדשות

האם טיילור סוויפט תשנה את תוצאות בחירות האמצע? הזמרת המצליחה, שעד כה נמנעה על פי רוב מעיסוק בפוליטיקה, פרסמה ביום ראשון האחרון פוסט תמיכה במועמדים הדמוקרטים המתמודדים במדינתה, טנסי – וקראה למעריציה להירשם להצבעה. תוך 24 שעות, נרשמו 65 אלף מצביעים חדשים, יותר מ-2,000 מהם במדינתה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

לדברי מנהל התקשורת של האתר הממשלתי vote.org, ניתן לשייך את הזינוק המרשים לפרסום של סוויפט. "ראינו זינוק חד בהירשמות מאז הפוסט שלה – עד כה נרשמו 5,183 אנשים בטנסי החודש, לפחות 2,144 מהם מאז הפרסום שלה. בספטמבר כולו נרשמו 2,811 בני אדם להצביע".

על פי החוקים במרבית מדינות ארה"ב, יש צורך בהרשמה מקדימה על מנת להצביע בכל מערכת בחירות. בנוסף, צעירים רבים נמנעים מהצבעה בכלל, ובבחירות האמצע בפרט, ברחבי ארה"ב. בחירות האמצע נערכות מדי שנתיים, ונבחרים בהן סנאטורים, חברי קונגרס וגם שורת פוליטיקאים מקומיים.

בפוסט שפרסמה סוויפט באינסטגרם הסבירה הכוכבת כי בחרה לשבור את שתיקתה הפוליטית בשל "מספר אירועים בחיי האישיים וברחבי העולם בשנתיים האחרונות", והסבירה כי חרף העדפתה למועמדות נשים, היא לא מסוגלת להצביע למועמדת הרפובליקנית לסנאט: "רקורד ההצבעות שלה מחריד בעיני: היא הצביעה נגד שוויון בשכר לנשים, נגד אשרור החוק נגד אלימות כלפי נשים, היא מאמינה שלעסקים זכות לסרב לתת שירות לזוגות להט"בים ושאין לאפשר לזוגות חד מיניים להינשא. אלה לא הערכים שלי". היא ציינה כי מסיבה זו היא תומכת במועמד הדמוקרטי לתפקיד, והוסיפה קריאה למעריציה לוודא כי הם רשומים להצבעה.

"אם אירן רוצה מלחמה, זה הסוף שלה" (צילום: רויטרס, חדשות)
טראמפ. "אוהב את המוזיקה שלה 25% פחות" | צילום: רויטרס, חדשות

מנהלת המטה של המפלגה הדמוקרטית בטנסי התרגשה מאוד מההודעה. "זה שמישהי במעמדה ועם כזו במה בוחרת לנצל זאת כדי לחזק את מה שאנחנו כבר יודעים בהחלט הולך לתת פרץ מורל", הסבירה. "זה שהיא קמה ואומרת את הדברים האלה בצורה כה פומבית יגרום לאנשים לומר 'יודעים מה? אני לא לבד'. זה מאשש את מה שאנחנו כבר יודעים על המדינה שלנו".

מי שלא התלהב מההודעה היה נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ: בשיחה עם כתבים אמר כי הסנטורית הרפובליקנית "עושה עבודה מצוינת". לדבריו, "אני בטוח שטיילור סוויפט לא יודעת שום דבר לגביה. אני אוהב את המוזיקה שלה בערך 25% פחות עכשיו".