אילוסטרציה (צילום: רויטרס, חדשות)
אילוסטרציה | צילום: רויטרס, חדשות

אישה אמריקנית תובעת את רשת מלונות הילטון ב-100 מיליון דולרים, לאחר שלטענתה צולמה על ידי עובד הרשת כשהיא ערומה במקלחת – סרטון שהופץ ליותר מתריסר אתרים פורנוגרפיים כחלק מניסיון לסחוט אותה. לדברי האישה, תושבת שיקגו שביקשה לשמור על אנונימיות, היא שכרה חדר במלון דירות של הרשת זמן קצר לאחר שסיימה את לימודי המשפטים באוניברסיטה, בו למדה למבחני הלשכה. לדבריה, בחדר האמבטיה שלה הותקנה בחשאי מצלמה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

היא גילתה שהוקלטה רק בספטמבר האחרון, כשהצילומים הועלו לאתרים פורנוגרפיים בצירוף שמה המלא – והיא החלה לקבל הודעות אימייל מאדם שדרש לקבל תמונות עירום נוספות שלה. "תני לי הופעה פרטית משלי, את לא חייבת להראות את הפנים שלך", כתב לה באחת ההזדמנויות. "אחר כך איעלם ואסיר את הסרטון לנצח, לפני שיועתק ויופץ בכל רחבי האינטרנט".

שולח המכתבים ידע היכן למדה, היכן עבדה והיכן נבחנה בבחינות הלשכה. לאחר שלא השיבה לאיומים, הסרטון פורסם באתרים פורנוגרפיים נוספים. שבוע לאחר מכן, הוא נשלח לחבריה, קולגות שלה ואנשים שלמדו איתה באוניברסיטה. השולח המכתב דרש 2,000 דולרים באופן מיידי, ועוד אלף דולרים מדי חודש למשך שנה כדי להפסיק את ההפצות.

המתלוננת מאמינה כי רק עובד במלון בו שהתה יכול לדעת את כל המידע האישי עליה, שהופיע במסד הנתונים של הרשת, ולדבריה מאז שהוגשה התלונה גילו כי אנשים נוספים הוקלטו בחדר המלון בו התגוררה, וגילו על כך באופן דומה. "כשנכנסים לחדר מלון, יש ציפייה לפרטיות וביטחון – במקרה שלי, שני אלה נלקחו ממני", מסרה המתלוננת דרך עורך דינה. "מה שקרה לי הוא חדירה עצומה לפרטיות, ויש להתייחס לאירוע כעבירת מין".

דובר רשת המלונות אמר שהחברה למדה על התביעה ביום שני. "אנו מוצאים את הפרטים המופיעים בתביעה מטרידים ביותר", נמסר. "אנחנו לוקחים את ביטחונם ותחושתם הטובה של האורחים שלנו ברצינות רבה". מהמלון הספציפי בו שהתה נמסר כי ההנהלה "המומה" מהטענות.