טיסה TJ-610 של חברת "ליון אייר" האינדונזית התרסקה הלילה (בין ראשון לשני) בלב ים 13 דקות אחרי ההמראה. נפתחו מאמצי החיפוש אחר 189 הנוסעים ו-6 עובדי צוות. על פי הרשויות, כמה דקות לאחר ההמראה הטייס ביקש לשוב לנמל התעופה ומיד לאחר מכן ניתק עמו הקשר: "מגדל הפיקוח אישר לטייס לשוב, אך לפתע הקשר איתו אבד".

 לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על פי דיווחים בתקשורת המקומית, המחלצים הצליחו מצאו במים מספר גופות שעליהן תעודות זהות של נוסעים שהיו על המטוס. המטוס, ככל הנראה מדגם בואינג 737NG, המריא מנמל התעופה בג'קרטה לטיסה פנימית קצרה ונעלם מהרדאר אחרי מספר דקות. חברת בואינג מסרה כי היא מודעת לדיווחים ו"עוקבת אחריהם" מקרוב.

כל הנוסעים נעדרים (צילום: רויטרס, חדשות)
כל הנוסעים נעדרים | צילום: רויטרס, חדשות

עם היוודע הפרטים נפתחו מאמצי החיפוש וההצלה אחר הנוסעים וצוות המטוס שהמריא לפנגקאל-פינאנג. בים נמצאו טלפון סלולרי ומספר אפודי הצלה. מסוק ו-130 מחלצים משתתפים בחיפושים, כולל צוללנים שמחפשים מתחת למים עד לעומק של 35 מטרים.

בתמונות שפרסמו הרשויות באינדונזיה נראים חוקרי התאונה בודקים מה שנראה כמה חלקי מתכת מהמטוס. עדיין נערכים חיפושים אחר הקופסה השחורה.

המטוס האינדונזי שהתרסק (צילום: רויטרס, חדשות)
חשש לאסון כבד בטיסת "ליון אייר" | צילום: רויטרס, חדשות

מנכ"ל החברה מסר כי בשלב זה מוקדם למסור פרטים נוספים, אך הובהר כי מיקומו של המטוס שהתרסק עדיין לא ידוע. גורמים המעורבים בחקירת ההתרסקות אמרו כי הם סבורים שהמטוס שקע בים לאחר ההתרסקות.