טראמפ. מאיים (צילום: רויטרס, חדשות)
"חושש שהדמוקרטים יצליחו להדיחו" | צילום: רויטרס, חדשות

נשיא ארה"ב חושש למעמדו? ברשת CNN דווח הלילה (בין שני לשלישי) כי גורם בבית הלבן אמר שנשיא ארצות הברית דונלד טראמפ חושש מכך שהדמוקרטים בבית הנבחרים יצליחו להדיח אותו מתפקידו בעקבות ההתפתחויות בפרשת המעורבות הרוסית. הגורם המקורב לנשיא אמר: "טראמפ רואה בהדחה אפשרות אמיתית". בבית הלבן דחו את ההשערות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

על פי הדיווח, החשש העיקרי של יועצי הנשיא הוא כי העבירות שביצע עורך דינו של טראמפ, מייקל כהן, יסבכו את טראמפ ויובילו להליך הדחה. כהן מואשם בעבירות מימון בחירות הנוגעות לתשלום דמי השתיקה לשחקנית הפורנו, סטורמי דניאלס, ודוגמנית פלייבוי, קארן מקדוגל. טראמפ חושש גם מהמידע שמסר יועצו לשעבר מייקל פלין בנוגע למעורבות הרוסית בבחירות, לאחר שהודה ששיקר לוועדה.

צפו בסיכום עיקרי דוח מולר (צילום: רויטרס, חדשות)
התובע המיוחד, רוברט מולר | צילום: רויטרס, חדשות

החשש מפני הדחת הנשיא עלה בבית הלבן לאחר שהחוקרים אמרו שכהן קיבל מהנשיא דרישות מפורשות במהלך קמפיין הבחירות ב-2016. "אני מאמין שמדובר בעבירה שמאפשרת את הדחתו", אמר יו"ר ועדת המשפט בסנאט, ג'רי נדלר.

גורם נוסף בבית הלבן מסר כי הנשיא בטוח שלמרות שבבית הנבחרים ישנו רוב של המפלגה הדמוקרטית, הוא עדיין נשלט בידי המפלגה הרפובליקנית והוא יוכל להצילו מפני הדחה. אותו גורם צוטט ברשת CNN אומר: "עבירות מימון לא מספיקות כדי להוביל להצבעה שתביא להדחתו". בבית הלבן דחו את הדיווח. שרה האקבי סנדרס, דוברת הבית הלבן, כינתה את עורך הדין מייקל כהן - "שקרן".

לשעבר היועץ לביטחון לאומי של טראמפ מייקל (צילום: רויטרס, חדשות)
לשעבר היועץ לביטחון לאומי של טראמפ מייקל | צילום: רויטרס, חדשות

לפני כשבוע החוקר המיוחד רוברט מולר חשף כי יועצו לשעבר של הנשיא, מייקל פלין, מסר מידע חיוני לחוקרים באשר לשיתוף הפעולה בין טראמפ לבין רוסיה לאחר הבחירות לנשיאות - ועל כן החליט שלא לדרוש עבורו עונש מאסר.

התובע המיוחד מולר, החוקר את מעורבותה של רוסיה בבחירות לנשיאות, פרסם מסמכים אודות חקירתו של היועץ לביטחון לאומי לשעבר של טראמפ - מייקל פלין. בהם נחשף כי פלין, שכבר הודה ששיקר בקשר ליחסיו עם הממשל הרוסי כשהתמנה לתפקיד לפני שנתיים, הפך לעד מפתח וסיפק מידע רב וחיוני אודות שיתוף הפעולה בין טראמפ לבין הממשל הרוסי לאחר הבחירות.