ראש ממשלת מלזיה, ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
ראש ממשלת מלזיה, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

הריאיון האנטי-יהודי של המנהיג בן ה-93: ראש ממשלת מלזיה מאהאטיר מוחמד תיאר היום (שלישי) את היהודים כ"בעלי אף ארוך בצורת וו" והאשים אותם בצרות במזרח התיכון. מאהאטיר בן ה-93, ראש המדינה המבוגר ביותר בעולם, הואשם במשך שנים באנטישמיות - ולא נרתע לחזור על אמירות מעוררות מחלוקת גם היום, בריאיון לרשת BBC.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מאהאטיר, שהפך למנהיג המדינה המבוגר בעולם בחודש מאי לאחר שהתחיל את כהונתו השנייה, האשים את ישראל ביצירת משבר הומניטרי בשטחי הרשות הפלסטינית. "אם אתה רוצה להיות דובר אמת, אז הבעיה במזרח התיכון התחילה עם היווצרותה של ישראל", אמר בריאיון לתוכנית Hard Talk ברשת BBC. "זו האמת אבל אני לא יכול להגיד את זה".

ראש ממשלת מלזיה, המדינה המוסלמית ברובה, קרא בריאיון לישראלים "מיוחדים" - ויצא כנגד התיעוד ההיסטורי למותם של שישה מיליוני יהודים בשואה: מאהאטיר טען, כפי שאמר גם בעבר, שמספר הקורבנות האמיתיים קרוב יותר לארבעה מיליון בני אדם.

כשנשאל מדוע תיאר את היהודים בספרו כ"בעלי אף בצורת וו", הוא השיב: "יש להם באמת אף בצורת וו. רבים טוענים שלמלזים יש אף שמן. אנחנו לא התנגדנו, לא יצאנו למלחמה בגלל זה". בשבוע שעבר טען, בנאומו בעצרת האו"ם, שהעולם "מתגמל את ישראל" על הפרת החוק הבינלאומי וביצוע מעשי טרור נגד הפלסטינים. הליגה נגד השמצה גינתה בעבר את דבריו של ראש הממשלה המלזי וכינתה אותם "תיאוריות קונספירציה אנטישמיות".