תמכו אחד בשני, הזוג בוריז (צילום: CNN)
תמכו אחד בשני, הזוג בוריז | צילום: CNN

מתה בזרועות בעלה: זהו היום השישי בו שריפות הענק בצפון קליפורניה ממשיכות להשתולל. הלילה (שבת) מניין ההרוגים עלה ל-34. בעוד מאמצי החילוץ של הלכודים באזורי השריפה נמשכים, מתגלים גם סיפורי גבורה בלתי נתפסים של אזרחים שניסו להימלט מאש.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ארמנדו וכרמן בריז, הנשואים כ-55 שנה, נפשו בבית שכור בעיירה סנטה רוזה בצפון קליפורניה במטרה לחגוג את יום הולדתם עם משפחתם. במהלך אחד מהלילות בהם היו מסוגרים בבית בעקבות השריפות המשתוללות באזור, האש הכתה בחצר ביתם ללא התרעה. כשניסו להימלט עם משפחתם ולרדת במורד הרחוב, רק ילדיהם ונכדיהם הספיקו לברוח, בעוד השניים נותרו מאחור ונאלצו לחזור לאזור הבית הבוער.

בלית ברירה, נכנסו הזוג בריז לבריכה. כשהם מחובקים, נשארו השניים במשך כל שעות הלילה מתחת למים, כשרק פיותיהם ואפיהם נמצאים מעל המים כדי לנשום מעט מהאוויר, שהיה מלא עשן בעקבות השריפה שבחוץ. "הם התפללו ותמכו אחד בשני לאורך כל הדרך", סיפרו ילדיהם. "בלוני גז התפוצצו מסביבם מהאש המשתוללת, וגרמו להם לכוויות בידיים".

יותר מ-5,700 בתים נהרסו, קליפורניה (צילום: רויטרס)
יותר מ-5,700 בתים נהרסו, קליפורניה | צילום: רויטרסבבוקר, כאשר האש שככה והם באפיסת כוחות, הצליח ארמנדו לתפס את מחוץ לבריכה. כרמן, לה היה נשוי 55 שנה, לא שרדה ואיבדה את ההכרה זמן קצר לפני כן, לאחר ששאפה עשן רב. בסביבות שבע בבוקר, מתה כרמן, 75, בזרועות בעלה ארמנדו. "זה נשמע כמו משהו שרואים בסרט אסונות טבע", סיפרו ילדיהם. "הם נכנסו יחד, יד ביד, לבריכה. הם סמכו אחד על השני".

לאחר שהתאחדו בבית החולים, סיפר ארמנדו לילדיו על מה שקרה. "אבי בן 76, אדם חזק. זה לא ייאמן מה שהצליח לעשות", סיפרה בתו מוניקה. "גם לאחר ששוחרר, הוא עדיין לא מעכל את מה שקרה".

האש התפרצה בהפתעה (צילום: CNN)
האש התפרצה בהפתעה | צילום: CNN

 

כוחות הכיבוי במדינת קליפורניה שבארה"ב מסרו הלילה בהודעה רשמית שמניין ההרוגים בשריפות הענק בצפון המדינה עלה ל-34 בני אדם. לפי ההערכות, מספר ההרוגים צפוי לעלות אף יותר, מכיוון שיותר מ-250 בני אדם הוגדרו על ידי הרשויות כנעדרים.

גורמים רשמיים בארצות הברית הודיעו כי יותר מ-5,700 בתים נהרסו ו-90,000 אנשים פונו מבתיהם בצפון קליפורניה, במה שהוגדר השריפה הקטלנית ביותר בתולדות המדינה.