חלק הנוף הפריזאי (צילום: רויטרס, חדשות)
צילום: רויטרס, חדשות

האם Airbnb בדרך לצמצם פעילות ברחבי העולם? חברת ההשכרה קצרת-הטווח הודיעה שלא תאפשר יותר למשתמשים לשכור ולהשכיר דירות שלמות למשך יותר מ-120 לילות בארבע שכונות מרכזיות בפריז. חברת הענק ביצעה צעד דומה גם בלונדון ובאמסטרדם, מהערים הפופולריות ביותר בקר תיירים ברחבי העולם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

השינוי במדיניות של החברה הגיע בתגובה לביקורת רבה שנשמעה על Airbnb בשל "תרומתה" לעליית מחירי הנדל"ן באותן ערים מרכזיות. בפריז לבדה מבקרים מדי שנה למעלה מ-14 מיליון תיירים.

לפי Airbnb, הצעד נועד כדי "להיות שותפים טובים לעיר ולהבטיח שתחום שיתוף הבתים יצמח באופן עקבי ואחראי". עם זאת, גורמים רשמיים בפריז מצננים את ההתלהבות של החברה, וציין כי למרות השינוי בארבע שונות, ייתכן שהיא בכל זאת מפרה את החוקים ב-16 השכונות האחרות בבירה הצרפתית.

בשנה שעברה הבטיחה Airbnb שתפעל יחד עם הרשויות השונות ברחבי העולם כדי להיאבק במשותף במחסור בדירות ובעלייה במחירי השכירות באותן ערים פופולריות במיוחד בקרב תיירים. תחילה הכריזה על ההגבלות בלונדון ובאמסטרדם, וביטלה את היכולת של בעלי הבתים לשכור את נכסיהם למבקרים לתקופה ארוכת טווח של למעלה מחודשיים ימים.

לדברי החברה, המהלך הוביל לצניחה במחירי הדיור באותן ערים, אך בדומה לפריז, גם גורמים בלונדון ובאמסטרדם טוענים שיש קושי מהותי באכיפת ההגבלות, ולכן כרגע מדובר בשינויים שנראים מהותיים אך למעשה הם מינוריים בלבד.