אילוסטרציה
אילוסטרציה | צילום: Karel Miragaya, 123RF

סקר בבריטניה חושף נתונים מדאיגים על היקף ההטרדות המיניות במדינה: סקר של רשת SKY מעלה כי יותר ממחצית מהנשים ויותר מחמישית מהגברים הוטרדו מינית במהלך חייהם, וכשליש מהנשים הוטרדו במקום העבודה: 55% מהנשים הוטרדו במהלך חייהן, 52% מחוץ למקום העבודה ו-31% במקום העבודה. בקרב הגברים הנתונים המקבילים עומדים על 22%, 13% ו-19%.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במקביל, בטוויטר דיווחו כי קמפיין MeToo# כבר הגיע ל-85 מדינות, ויותר מ-1.7 מיליון ציוצים עם תג ההקבצה (האשטג) כבר שותפו. עם זאת, בבריטניה פוסטים בנושא שותפו תחת תג הקבצה פופולרי נוסף: ItsRevolting# ("זה דוחה").

דוברת הארגון שהתחיל את תג ההקבצה המקומי הסבירה כי "הנסיון שלי עם הטרדות מיניות בזמן הלימודים באוניברסיטה היה שאי אפשר לברוח מזה, בין אם את במועדון ובין אם את הולכת ברחוב, וזה היה מתיש. זה ערער אותי, והרגשתי שאני מוכרחה לעשות משהו בנושא".

בעיר בריסטול, ההטרדה המינית ברחובות הפכה לבעיה כה קשה עד שחלק מתחנות המשטרה המקומיות קבעו קטגוריה חדשה בהגדרת פשעי השנאה: פשעים על בסיס מגדר. בנוסף, החל מיפוי של תקיפות מילוליות ופיזיות. "יותר ויותר נשים מתחילות לדבר על הבעיה הזו", סיפרה נציגת ארגון נשים מקומי. "רצינו לבדוק מה אפשר לעשות בנושא, כיצד אפשר לפעול כדי לשנות את המדיניות לכזו של אפס סובלנות כלפי התופעה".