זירת ירי בשוודיה, ארכיון
"לא יודעים הרבה", זירת האירוע | צילום: מהטוויטר, חדשות

מספר בקבוקי תבערה הושלכו לעבר חצר בית כנסת בעיר גטבורג בשבדיה, כך דיווחו הלילה (ראשון) כלי תקשורת מקומיים במדינה. לפי הדיווחים, כ-20 רעולי פנים הפגינו נגד החלטת הנשיא טראמפ להכיר בירושלים כבירת ישראל ולאחר מכן תקפו את בית הכנסת בזמן אירוע של נערים יהודים שהתרחש במקום. אין נפגעים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בבית הכנסת התקיים אירוע לצעירים יהודים, שפונו בעת האירוע למקום מבטחים במרתף הבניין. בעקבות השלכת בקבוקי התבערה, פרצה שריפה קטנה בחניית המתחם. לא נגרם נזק.

המשטרה המקומית הגיעה לזירה וסגרה את המתחם לצורך איסוף ממצאים. "אנחנו לא יודעים הרבה", סיפר דובר המשטרה בעיר. "ברור רק שבקבוקים עם דלק נזרקו לעבר בית הכנסת".

דביר מעוז, שליח תנועת בני עקיבא העולמית (WBA) בעיר גטבורג, סיפר שהיה עד לזריקת בקבוק התבערה: "זה קרה בשעה 10:18 לפי שעון שבדיה. הייתה מסיבה של נוער בקהילה באותו זמן".

רעולי פנים השליכו בקבוקי תבערה
טיפלו בשריפה קטנה שפרצה, כוחות הכיבוי | צילום: מהטוויטרמעוז תיאר את רגעי האירוע: "פתאום אני רואה בזווית של העין 'כדור של אש'. הילדים היו בלחץ, זו פעם ראשונה שהם חווים אירוע של טרור קרוב אליהם".

שליח בני עקיבא סיפר על תחושות הילדים: " היו כמה ילדים שהיו לחוצים מאוד. אחד מהם אמר לי שהוא מרגיש מאוד לא בטוח. ילד אחר סיפר לי בדרך אגב שבגלל שהוא נושא שם מאוד יהודי זה גורם לערבים בבית הספר שלו לקלל אותו, להתנכל אליו ולירוק עליו. זה מאוד קשה לו". מעוז הוסיף: "אנחנו חשים יום-יום את העלייה באנטישמיות".