המפגע וזירת הפיגוע (צילום: CNN, רויטרס)
המפגע וזירת הפיגוע | צילום: CNN, רויטרס
חקירת ניסיון הפיגוע בניו יורק: עקאיד אללה, שניסה לבצע אתמול פיגוע טרור בלב ניו יורק הואשם היום (שלישי) בבית המשפט בעיר בגין עבירות טרור. בכיר בחקירה סיפר היום כי אשתו של אללה נחקרה גם היא על ידי נציגי המשטרה המקומית בדאקה בירת בנגלדש. עוד נמסר כי הצעיר כתב בעמוד הפייסבוק שלו: "טראמפ, נכשלת בהגנה על האומה האמריקנית". בן ה-27 עדיין מאושפז במצב קשה בבית החולים בעיר כשהוא סובל מכוויות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הצעיר שמתגורר בניו יורק כבר 7 שנים ניסה לפוצץ אתמול מטען חבלה מאולתר שנשא על גופו במעבר תת-קרקעית במסוף האוטובוסים Port Authority סמוך לטיימס סקוור. מלבדו הוא הצליח לפצוע שלושה בני אדם באורח קל.

שעות ספורות לאחר ניסיון הפיגוע דיווחה רשת CNN כי לפי גורם במערכת אכיפת החוק המניע של אללה היה הפעולות האחרונות של ישראל ברצועת עזה. עוד עולה מהחקירה כי נכון לשנת 2014 עבד אללה כנהג מונית בעיר.

שוטרים בזירת הפיגוע בניו יורק (צילום: רויטרס)
שוטרים בזירת הפיגוע בניו יורק | צילום: רויטרס

לפנות בוקר טען נשיא ארה"ב דונלד טראמפ כי הפיגוע מדגיש את "הצורך הבהול" להעביר את רפורמת ההגירה שאותה הוא מוביל. טראמפ הסביר כי החשוד בביצוע הפיגוע היגר לארה"ב באמצעות ויזה משפחתית, המוכרת גם כ"ויזת שרשרת" שלדבריו "מנוגדת לצורכי הביטחון הלאומי". מוקדם יותר אושר כי החשוד "שאב השראה מדאע"ש".

"מערכת ההגירה מאפשרת ליותר מדיי אנשים מסוכנים, שאינם נבדקים כראוי, להגיע למדינה שלנו", אמר טראמפ והוסיף "החשוד בטרור נכנס למדינה שלנו דרך 'ויזת שרשרת' שאינה תואמת את צרכי הביטחון הלאומי".

טראמפ (ארכיון) (צילום: רויטרס)
טראמפ (ארכיון) | צילום: רויטרס

הנשיא דחק בקונגרס לבטל את השיטה הזו ולקדם את ההצעות הנוספות של הממשל שלו במטרה להבטיח "ביטחון לאומי מוגבר". באותה הזדמנות קידם גם את צו איסור כניסת המוסלמים למדינה, למרות שהצו אינו תקף למדינה ממנה הגיע המפגע.