ארכיון (צילום: רויטרס)
מנהיג צפון קוריאה בניסוי פצצת מימן, ארכי | צילום: רויטרס

המתיחות בחצי האי הקוריאני נמשכת: פיונגיאנג מזהירה כי מלחמה גרעינית "עלולה לפרוץ בכל רגע". סגן שגריר צפון קוריאה באו"ם אמר היום (שלישי) כי מדינתו היא היחידה בעולם שנתונה ל"איום גרעיני" קיצוני וישיר מצד ארצות הברית וכי יש לה את הזכות להגן על עצמה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

סגן השגריר הזכיר את התרגילים הצבאיים הגדולים של ארה"ב עם שותפותיה המתרחשים כל שנה באזור קוריאה הכוללים "נכסים גרעיניים" וטען ש"מבצעים סודיים שנועדו להחליף את ההנהגה העליונה שלנו" הינם מסוכנים יותר.

ניסוי גרעין בצפון קוריאה (צילום: רויטרס, חדשות)
מלחמה גרעינית "עלולה לפרוץ כל רגע" | צילום: רויטרס, חדשות

"מרבית שטח ארצות הברית נמצא בטווח האש שלנו", אמר סגן השגריר. "אם ארה"ב תעיז לפלוש אפילו לאינץ' אחד מהטריטוריה הקדושה שלנו, היא לא תוכל להתחמק מהעונש החמור שלנו בכל מקום בעולם".

בכיר נוסף במשטר הדיקטטורי אמר אתמול בריאיון לרשת CNN שמדינתו לא מעוניינת במשא ומתן עם וושינגטון, עד שתצליח לפתח טיל בליסטי בין-יבשתי שיוכל לפגוע בחוף המזרחי של ארצות הברית וכי אז תסכים לעבור לנתיב דיפלומטי.

"הניסוי דבר סטנדרטי מאוד" (צילום: רויטרס, חדשות)
"המגעים הדיפלומטיים מול צפון קוריאה יימש | צילום: רויטרס, חדשות

"המאמצים הדיפלומטיים יימשכו - עד הפצצה הראשונה"

עוד דווח ב-CNN כי פיונגיאנג לא שוללת כיוונים דיפלומטיים לפתרון המשבר, אך "לפני שאנחנו עושים זאת עם ממשל טראמפ, אנחנו רוצים להעביר מסר ברור לפיו לצפון קוריאה יש יכולת הגנה אמינה ויכולת להגיב לכל מהלך אגרסיבי של ארה"ב", כך לדברי הבכיר.

מזכיר המדינה האמריקני רקס טילרסון טען בתחילת השבוע כי "המגעים הדיפלומטיים מול צפון קוריאה יימשכו, לפחות עד שהפצצה הראשונה תיפול". כמו כן, טילרסון דחה את הדיווחים לפיהם טראמפ לא מאמין בפתרון דיפלומטי למשבר ואמר: "הנשיא לא רואה במאמצים הדיפלומטיים בזבוז זמן". עוד טען מזכיר המדינה כי טראמפ לא מעוניין לצאת למלחמה בשלב זה.

בתחילת החודש התייחס הנשיא טראמפ לניסיונות של מזכיר המדינה טילרסון לפתרון המשבר. "אמרתי לרקס טילרסון, מזכיר המדינה הנפלא שלנו, שהוא מבזבז את זמנו בניסיון לנהל משא ומתן עם 'איש הטילים הקטן'", אמר בהתייחסות לכינוי שהצמיד לקים ג'ונג און. "שמור על האנרגיה שלך רקס, אנחנו נעשה מה שצריך לעשות".