הוריקן "נייט" פגע בארצות הברית: סופת ההוריקן הרביעית שפוקדת את ארה"ב תוך פחות משבועיים פגעה הבוקר (ראשון) בשפך נהר המיסיסיפי בדרום-מזרח המדינה. בתוך כך, מרכז ההוריקנים האמריקני דיווח כי ההוריקן נחלש והוא כעת מוגדר בעוצמה של דרגה 1 עם רוחות שמגיעות ל-137 קמ"ש. בנוסף, המרכז הוריד את רמת הכוננות בניו אורלינס וכעת הוא מזהיר מפני סופה טרופית בעיר הג'אז. עם זאת, במרכז מציינים כי ההוריקן עדיין יכול לצבור כוח מחדש.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

עוד לפני כן רוחות וגשמים מ"נייט" היכו באיים הסמוכים ללואיזיאנה, עם רוחות במהירות כ-150 קילומטרים, ומוקדם יותר הודיעו הרשויות בלואיזיאנה ומיסיסיפי על מצב חירום. מושל לואיזיאנה, ג'ון בל אדוארדס, עודד את התושבים להיערך כראוי לסופה. "כל מי שנאמר לו להתפנות או כאלה שמעוניינים להתפנות מתבקשים לעשות זאת כן", אמר אדוארדס. לדבריו, על התושבים להישאר בבתיהם.

נערכים לסופה (צילום: רויטרס)
הכנות אחרונות בניו אורלינס | צילום: רויטרס

"עברנו את זה המון פעמים, כך שאין סיבה להילחץ", מסר ראש עיריית ניו אורלינס, מיטש לאנדריו, במסיבת עיתונאים. "אנחנו מעודדים את הציבור לעשות כל שביכולתו כדי להתכונן, כפי שאנחנו עושים בכל אירוע הקשור למזג האוויר". בדבריו, רמז לאנדריו לזיכרון מהוריקן קטרינה, שגרם להצפות כבדות בעיר שהביאו למותם של כ-2,000 בני אדם בחודש אוגוסט 2005.

יוני מנקר, תושב פלורידה שהגיע לנפוש באזור בו צפוי "נייט" לפגוע סיפר לחדשות 2: "אנחנו ככל הנראה נצטרך להתפנות מהמלון שלנו, יש התרעות חזקות על הוריקן ואנחנו גם בקומת קרקע ויש סכנה להצפות".

אתמול אחר הצהריים הורגשו שוליה של הסופה בעיר עם ממטרי גשם כבדים. במהלך היום מילאו התושבים אלפי שקי חול, הצטיידו במצרכים בסיסיים ובחלק מהחנויות הורגשו עומסים והתרוקנו המדפים. "עברתי את הוריקן בטסי ואת קטרינה", אמר אנטואן טרנר, בן 55. "אין שום דרך לעצור את המים. הדרך הכי טוב שיש לעשות זה להתפלל".