נזק בקוסטה ריקה
צילום: רויטרס

סופה עוצמתית נוספת בים הקריבי: מרכז ההוריקנים הלאומי של ארצות הברית הודיע הבוקר (שישי) כי הסופה הטרופית "נייט" עושה דרכה למפרץ מקסיקו וצפויה להתחזק בקרוב להוריקן. עוד מסר המרכז כי הסופה נמצאת כרגע לחופה של הונדורס ומתקדמת לפי שעה לכיוון צפון.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אתמול גבתה הסופה את קורבנותיה הראשונים: 22 בני אדם נהרגו במרכז אמריקה כתוצאה מהגשמים הכבדים והרוחות העזות שהסופה הביאה עמה. כעת החשש הוא שמניין ההרוגים יהיה גבוה בהרבה, וזאת בשל התעצמותה של הסופה להוריקן והתקדמותה לעבר היבשה.

הרשויות בקוסטה ריקה הודיעו כי שמונה מההרוגים הם אזרחי המדינה, שניים מהם ילדים. 17 בני אדם נוספים הוכרזו כנעדרים ו-7,000 נותרו ללא קורת גג. בשל נזקי הסופה הוכרז בקוסטה ריקה מצב חירום כללי במסגרתו נסגרו כל בתי הספר והמוסדות שאינם חיוניים. בהונדורס שם פגעה הסופה גם כן טבעו שני ילדים למוות ובאל-סלבדור נקבע מותו של גבר שנסחף במפולת בוץ. גבר נוסף הוכרז כנעדר.

תכה במפרץ מקסיקו בעוד פחות מ-48 שעות

מרכז ההוריקנים הלאומי עדכן כי עד כה המטירה הסופה "נייט" כ-40 ס"מ של גשמים והיא צפויה להתחזק בקרוב להוריקן בדרגה 1. על פי התחזיות, צפויה הסופה לחלוף על פני הים הקאריבי ולהכות במפרץ מקסיקו כבר ביום ראשון.

גם בארצות הברית נערכים לבואה של "נייט": התרעת הוריקן פורסמה במורגן סיטי לואיזיאנה, באזור הגבול של מיסיספי ואלבמה - כולל בניו-אורלינס.