אין תמונה
הצילום המשותף שעורר סערה

נערת ישראל אדר גנדלסמן מצאה במהלך ההכנות לטקס "מיס יוניברס" חברה חדשה: מלכת היופי העירקית, שרה אידן. השתיים הפכו לחברות קרובות ואף העלו תמונה משותפת לאינסטגרם. אולם בעוד שבישראל התמונה התקבלה באהדה יחסית, המלכה העירקית מצאה עצמה בסיטואציה קשה הרבה יותר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אידן נאלצה לפרסם היום פוסט הבהרה בעקבות התמונה, בו כתבה: "העמדה שלי היא לא בעלת אופי פוליטי ואני לא תומכת בממשלת ישראל או בסדר היום שלה, אנחנו רק שולחות מסר של אחדות ושלום" - זאת לאחר שספגה ביקורת קשה בעקבות החברות עם מקבילתה הישראלית.

המלכה התנצלה בפני מי שנפגע מהתמונה. "אני מתנצלת לכל מי שראה בכך פגיעה בסוגיה הפלסטינית, שכן זו לא הייתה הכוונה", הסבירה. "זו רק קריאה לשלום, ותקווה לפתרון המשבר".

גם גנדלסמן הבהירה כי השתיים ניסו להעביר מסר של אחווה. "כשדיברנו מצאנו שאין שום הבדל בינינו", סיפרה לידיעות אחרונות. "העלינו את התמונה כדי שבעולם יראו שאפשר לדבר ולחיות יחד, ואפילו למצוא שפה משותפת". לדבריה, אידן בת ה-27, אותה היא מתארת כ"בחורה יפה, מקסימה ואינטיליגנטית", היא זו שפנתה אליה ראשונה: "לא ניגשתי אליה כי חששתי מהתגובה שלה, לא רציתי להביך אותה".

גנדלסמן מספרת כי מרבית התגובות שהיא עצמה קיבלה היו "מפרגנות", אולם אידן זכתה לתגובות שונות. "החלטנו להעלות צילום משותף, למרות שידענו שיהיו תגובות רעות וטובות. שרה קיבלה המון תגובות שליליות מהעולם הערבי, ובמיוחד מהמדינה שלה".