טראמפ ופוטין, ארכיון
פוטין מאשים את ארה"ב לפני הפגישה עם טראמ | צילום: רויטרס, חדשות

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין האשים היום (חמישי) את ארה"ב כי בכוונתה "לעורר בעיות" בבחירות לנשיאות רוסיה בתגובה להאשמות האמריקניות בדבר המעורבות הרוסית בבחירות לנשיאות 2016.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

את הדברים אמר פוטין במהלך ביקור בעיר חליבאנסק, שם טען כי ארה"ב עשויה להשתמש בקשריה הענפים, בהם התלות בה של הוועד האולימפי, כדי לפגוע בבחירות בחודש מרס. פוטין העריך כי ההאשמות לפיהם רוסיה סיממה ספורטאים, טענות שהובילו להשעיית ספורטאים רבים מאולימפיאדת החורף שתיערך בשנה הבאה, נועדו לפגוע בהצבעה לנשיאות רוסיה.

פוטין הוסיף ואמר כי הוא מודאג מצעדי ארצות הברית, וציין כי ההאשמות כלפי הקרמלין הן "חסרות בסיס ואבסורדיות".

הדברים מגיעים על רקע פגישה אפשרית בין הנשיא טראמפ לפוטין בוויטנאם במסגרת הביקור של הראשון ביבשת אסיה. מהקרמלין נמסר מוקדם יותר היום כי בשלב זה עדיין נערכות בדיקות לתיאום הפגישה, זמנה המדויק והנושאים שאמורים לעלות בה, אך דבר לא סוכם עד עתה.

השניים אמורים להיפגש במהלך כינוסה של ועידת פורום הקהילה הכלכלית של מדינות אסיה והאוקיינוס השקט (APEC), במה שאמור להיות השיא של ביקור טראמפ ביבשת.

לפני שבועיים אישר חבר מושבעים את האישומים הראשונים בחקירה הפדרלית אודות מעורבות רוסיה בבחירות. פול מנפורט, לשעבר ראש קמפיין הבחירות של טראמפ, הואשם בקשירת קשר נגד ארה"ב לצד שותף עסקי לשעבר שלו, ריק גייטס. האישומים שהוגשו אינם קשורים ישירות לחקירה, אך צפויים אישומים נוספים.