מנחה הלייט נייט ג'ימי קימל נעדר בשבוע שעבר מתכנית הלילה היומית שלו כדי להיות עם בנו בילי בן ה-8 חודשים שהתאושש מניתוח לב שעבר, השני במספר. מאז שהתגלה פגם בליבו של בילי והוא הזדקק לסדרת ניתוחים, קימל הפך לקול עוצמתי בקריאה לאשר ביטוח בריאות לכולם. אמש (שני) חזר קימל להנחות את תכנית הבידור שלו ברשת ABC כשהוא מלווה בבילי, שבוע לאחר הניתוח.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כבר עם תחילת המונולוג שלו ניכר היה שקימל מתרגש מאוד והוא התקשה להילחם בדמעות. "אבא בוכה בטלוויזיה אבל בילי לא", אמר בהתרגשות. קימל קרא לקונגרס האמריקני לפעול לשיפור תכניות ביטוחי הבריאות לילדים. "בריאותם של ילדים רבים מרקעים סוציו-אקונומיים שונים מצויה כעת בסכנה בעקבות תכנית שמכונה 'צ'יפ' שמכסה בסביבות 9 מיליון ילדים".

קימל הסביר כי התכנית אמנם זכתה לתמיכה מכל רחבי הקשת הפוליטית, אך בתקופה האחרונה המציאות השתנתה. "בזמן שהממשל עובד על רפורמת מיסוי חדשה, הורים לילדים חולי סרטן, סכרת ובעיות לב צפויים לקבל בקרוב מכתבים ובהם יעודכנו על כך שהביטוח שלהם עשוי להיפסק בחודש הבא. חג המולד שמח, נכון?". לדבריו, 1 מכל 8 ילדים בארה"ב מכוסה אך ורק במסגרת "צ'יפ".

"תעדוף קיצוץ במסים לעשירים על פני חיי ילדים? מגעיל"

"זה קורה כי הקונגרס לא הצליח לאשר מימון לתכנית, לראשונה מאז שנוסדה לפני כמה עשורים", הסביר. "בדרך כלל זהו נושא שזוכה לתמיכה רבה הן בקרב הדמוקרטים והן בקרב הרפובליקנים, אך השנה הם פשוט נתנו לכסף להיגמר, בזמן שהם עמלים להשיג הטבות מס לחבריהם המיליונרים והמיליארדרים. אני לא יכול לחשוב על דבר יותר מגעיל מאשר תעדוף של קיצוץ במסים לעשירים על פני חייהם של ילדים".

קימל הפציר בקהל ובצופים להתקשר לנציגיהם בבתי המחוקקים בסנאט ובבית הנבחרים. "תגידו להם לעזוב לרגע את רפורמת המיסוי כדי לממן במלואו את 'צ'יפ'", קרא לצופיו. בהמשך, עדכן קימל על מצבו המשתפר של בילי. "נותר לו עוד ניתוח אחד", אמר. "לפני שבוע אמרו לו שהוא ככל הנראה בדרך לזכות במדליית ארד באולימפיאדת 2036".