המפיק ההוליוודי הארווי וויינסטין
המפיק שכר אנשי מוסד לשעבר | צילום: רויטרס, חדשות

המפיק ההוליוודי הארווי ויינסטין, שנחשד באונס ומתמודד עם תלונות רבות בגין הטרדות מיניות, העסיק סוכני מוסד לשעבר כדי להשתיק את המתלוננות נגדו - כך דווח היום (שלישי) בעיתון "ניו יורקר".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי הדיווח, כבר לפני שנה החל ויינסטין בניסיון לטאטא את ההאשמות נגדו. הוא שכר את שירותיהם של חברות המודיעין "בלאק קיוב" הישראלית ו"KROLL" האמריקנית במטרה לאסוף מידע על המתלוננות ועל העיתונאים שניסו לחשוף את ההאשמות. הסוכנים נפגשו עם המתלוננות ובנו עליהן פרופיל פסיכולוגי שהתמקד בהיסטוריה המינית שלהן.

השחקנית רוז מק'גוון
רוז מקגוואן. ניסו להוציא מידע מהשחקנית | צילום: רויטרס, חדשות

שני חוקרים של החברה הישראלית שמציעה שירותי מודיעין ומעסיקה חוקרים "בעלי ניסיון רב שהוכשרו ביחידות העילית של צה"ל וביחידות המודיעין הממשלתיות של ישראל", השתמשו בזהות בדויה, נפגשו עם השחקנית רוז מקגאוון - שלימים האשימה את ויינסטין באונס - וניסו להוציא ממנה מידע.

אחד החוקרים התחזה לפעיל זכויות נשים והקליט לפחות ארבע שיחות עם מקגוואן. אותם הסוכנים נפגשו גם עם עיתונאית שעבדה על הסיפור כדי לברר מי הנשים שדיברו עם התקשורת. במקרים אחרים, עיתונאים שנשלחו על ידי ויינסטין ראיינו מתלוננות ודיווחו למפיק על מה שסיפרו.

העיתון מדווח כי המטרה המרכזית שלשמה נשכרו חברות המודיעין, הייתה לעצור את פרסום ההאשמות נגד המפיק, ניסיון שלא צלח, עם פרסום התחקיר בניו יורק טיימס. במהלך השנה, וויינסטין ביקש מהחוקרים לאסוף מידע על עשרות נשים, ועל חלקן בנה פרופיל פסיכולוגי. המפיק ההוליוודי עקב בעצמו אחר התקדמות החוקרים.

מחברת "בלאק קיוב" נמסר בתגובה: "מדיניות Black Cube היא לעולם לא לדון על לקוחותיה עם צד שלישי כלשהו, וכן, לעולם לא לאשר או להכחיש כל ספקולציה לגבי עבודתה. משרדי עו״ד מובילים בישראל וברחבי העולם נעזרים בשירותי Black Cube לאיסוף ראיות בסכסוכים עסקיים מורכבים וביניהם איתור העומדים מאחורי קמפיינים תקשורתיים שליליים. החברה אינה פועלת בסכסוכים משפחתיים או הקשורים לאלימות".

"יודגש כי Black Cube עבדה, עובדת ותעבוד תמיד בהתאם לחוק, בכל מדינה בה היא פועלת ובהתאם לחוות דעת משפטיות ממשרדי עורכי-דין מובילים ברחבי העולם, ובהתאם לכך גם מאמצת לעצמה סטנדרטים אתיים גבוהים ביותר בכל פעולותיה".

עמרי ברק השתתף בהכנת הכתבה