הוצאת גופותיהם של בני הזוג (צילום: רויטרס)
גופות הזוג מפונים מהבית, טורונטו | צילום: רויטרס

המיליארדר היהודי ברנרד (בארי) שרמן ואשתו, האני, נמצאו אמש (שישי) מתים באחוזתם שבטורונטו על ידי כוחות ההצלה של מחוז אונטריו בקנדה. המשטרה המקומית פתחה בחקירה המקרה אך רמזה כי יש חשד לפלילים: "נסיבות המוות מחשידות ואנו מתייחסים לכך בהתאם".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות  

גופותיהם של השניים נמצאו באחוזתם בחלקה הצפונית של העיר טורונטו, לאחר שהמשטרה קיבלה שיחת חירום מהבית. לאחרונה, בני הזוג הציעו את ביתם למכירה. סוכן נדל"ן, שהגיע לבית בכדי להתכונן לקראת הגעת לקוחות פוטנציאליים, מצא את השניים מוטלים על הריצפה.

כוחות הצלה רבים הגיעו לזירה והחלו באיסוף ראיות. "אין סימנים לפריצה או נזק שנגרם לרכוש בבית", מסר השוטר דיוויד הופקינס שחוקר את המקרה. "במידה ויתגלו ראיות הקושרות את המקרה לרצח, נקרא לחוקרים הפליליים".

בציוץ בטוויטר, הביע ראש ממשלת קנדה ג'סטין טרודו תנחומים למשפחה: "כולנו קיבלנו השפעה מעז רוחם והחזון אותו קידמו".

ראש עיריית טורונטו, ג'ון טורי, מסר בהודעה רשמית כי הוא "נדהם ושבור לב" מהידיעה על מותם של השניים. "הזוג שרמן תרם רבות לפיתוחה של העיר. מקווה שהמשטרה תפענח את המוות ותספק תשובות לכל מי שמתאבל על האובדן הנורא", הודיע טורי.

שרמן, 75 במותו, הוא הבעלים של ענקית התרופות הקנדית Apotex, והונו מוערך בכ-3.2 מיליארד דולר. לפי המגזין פורבס, הוא ממוקם במקום ה-363 בעולם ו-7 בקנדה מבחינת עושרו. הוא הקים את החברה לבדו בשנת 1974, וכיום מעסיק כ-11 אלף עובדים. החברה, Apotex, נחשבת יצרנית התרופות השביעית בגודלה בעולם והגדולה ביותר בקנדה.