בני הזוג שרמן
ברי והאני שרמן | צילום:

משטרת קנדה חושדת כי המיליארדר היהודי ברנרד (בארי) שרמן רצח את אשתו האני ולאחר מכן שם קץ לחייו - כך פורסם הערב (שבת) ב"גלוב" הקנדי. את הדברים מסר לעיתון מקור במשטרת טורונטו, שאמר כי כיוון החקירה הנוכחי הוא שמדובר ברצח והתאבדות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות  

בני הזוג נמצאו אמש מתים באחוזתם שבטורונטו על ידי כוחות ההצלה של מחוז אונטריו בקנדה. המשטרה המקומית פתחה בחקירה המקרה ורמזה זמן קצר לאחר מכן יש חשד לפלילים: "נסיבות המוות מחשידות, ואנו מתייחסים לכך בהתאם". מקור במשטרה ציין כי חקירה ראשונית העלתה שלא זוהתה פריצה לאחוזה.

גופותיהם של השניים נמצאו באחוזתם בחלקה הצפונית של העיר טורונטו, לאחר שהמשטרה קיבלה שיחת חירום מהבית. לאחרונה, בני הזוג הציעו את ביתם למכירה. סוכן נדל"ן, שהגיע לבית בכדי להתכונן לקראת הגעת לקוחות פוטנציאליים, מצא את השניים מוטלים על הריצפה.

הוצאת גופותיהם של בני הזוג (צילום: רויטרס)
גופות הזוג מפונים מהבית, טורונטו | צילום: רויטרס

כוחות הצלה רבים הגיעו לזירה והחלו באיסוף ראיות. "אין סימנים לפריצה או נזק שנגרם לרכוש בבית", מסר השוטר דיוויד הופקינס שחוקר את המקרה. "במידה ויתגלו ראיות הקושרות את המקרה לרצח, נקרא לחוקרים הפליליים".

גם ראש ממשלת קנדה ג'סטין טרודו הביע תנחומים למשפחה המוכרת. "כולנו קיבלנו השפעה מעז רוחם והחזון אותו קידמו", כתב בטוויטר.

ראש עיריית טורונטו, ג'ון טורי, מסר בהודעה רשמית כי הוא "נדהם ושבור לב" מהידיעה על מותם של השניים. "הזוג שרמן תרם רבות לפיתוחה של העיר. מקווה שהמשטרה תפענח את המוות ותספק תשובות לכל מי שמתאבל על האובדן הנורא", הודיע טורי.

בבעלותו של שרמן נמצאת ענקית התרופות הקנדית Apotex, והונו מוערך בכ-3.2 מיליארד דולר. לפי המגזין פורבס, הוא ממוקם במקום ה-363 בעולם ו-7 בקנדה מבחינת עושרו. הוא הקים את החברה לבדו בשנת 1974, וכיום מעסיק כ-11 אלף עובדים. החברה, Apotex, נחשבת יצרנית התרופות השביעית בגודלה בעולם והגדולה ביותר בקנדה.