ישוחרר אך יישאר בגרמניה. פוג'דמון
קרלס פודג'מון, הנשיא הקטלאני המודח | צילום: רויטרס

הרשויות בבלגיה קיבלו לידיהן את צו המעצר שהוציא אמש (שישי) בית המשפט בספרד לנשיא קטלוניה המודח קרלס פוג'דמון ולארבעה מנהיגים קטלאניים נוספים השוהים במדינה לאחר שנמלטו השבוע מחבל הארץ – אך סירבו להצהיר כי ייענו בחיוב לצו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

התובע הכללי של בלגיה אריק ואן דר-סיפט אמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי "אנו בוחנים את הצו והעברנו את הנושא להמשך טיפול. התשובה תהיה מחר או מחרתיים". ואן דר-סיפט אמר את הדברים שעות לאחר שבית המשפט הספרדי הוציא את צו המעצר לחמשת המנהיגים המואשמים במרד, המרדה, בשימוש לרעה בכספי ציבור ובהפרת אמונים לאחר שחבל הארץ הכריז על עצמאות באופן חד צדדי. 

חגיגות בקטלוניה לאחר משאל העם
משאל העם לעצמאות קטלוניה | צילום: רויטרס

בראיון לרשת RTBF הבלגית הודיע פוג'דמון כי הרשויות בספרד הפכו לכלי משחק פוליטי, אך הבהיר כי הוא מוכן לשתף פעולה עם הרשויות הבלגיות. עוד אמר פוג'דמון כי הוא ערוך לבחירות הבאות שיתקיימו בחבל הארץ ב-21 בדצמבר השנה לאחר שמדריד פיזרה את הפרלמנט בתגובה למשאל העם. 

"אני מוכן להיות מועמד לנשיאות, ניתן לנהל קמפיין בחירות מכל מקום בעולם", טען הנשיא המודח. "אנחנו מחשיבים את עצמנו כממשל הלגיטימי. חייבת להיות המשכיות לספר לעולם מה מתרחש בספרד. אם הממשלה תהיה בכלא הבחירות לא יהיו ניטרליות, עצמאיות ונורמליות".