פעילי ימין  - "סותמים לנו את הפה" (צילום: רוירטס)
הפגנת החזית הלאומית בבריטניה (ארכיון) | צילום: רוירטס

תדהמה בבריטניה: מנהיג מפלגת הימין הקיצוני בבריטניה קווין ווילשאו חשף אתמול (שלישי) בערוץ טלוויזיה מקומי פרטים אישיים מפתיעים. ווילשאו חשף כי הוא נמשך לגברים ואף בעל שורשים יהודיים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במהלך הריאיון תקף ווילשאו את התנועה הקיצונית בה היה חבר בכיר במשך 40 השנים האחרונות וטען שהיה נתון להתנכלויות והטרדות. "במקרה אחד או שניים בשנים האחרונות הייתי הקורבן לשנאה של האנשים שאליהם רציתי להתחבר", סיפר.

ווילשאו הודה במהלך הריאיון בעובדה נוספת שהפתיעה רבים ממעריציו. "אמי חצי יהודייה", סיפר. "שם המשפחה שלה בנעוריה היה 'בנימין', כך שיש לי דם יהודי מהצד הזה". מנהיג הימין הקיצוני הודה כי היותו הומו מוצהר ויהודי סותר את כל הדברים להם הטיף בעשורים האחרונים.

המנהיג הקיצוני הודה במהלך הריאיון שבעבר נהג באלימות במצבים מסוימים אך הכחיש שתקף קבוצות מיעוטים. "מעולם לא עשיתי את זה", טען. "אך ראיתי תקריות בהם אנשים סומנו מתוך קבוצה מסוימת כי היו שחורים. זה גרם לי לבחילה, דחיתי את הרעיון והדחקתי אותו".

ווילשאו סיפר על התנאים בילדותו שהובילו אותו להצטרף לקבוצות הימין הקיצוני במדינה. "לא היו לי הרבה חברים בבית הספר", שיחזר. "רציתי להיות חבר בקבוצה של אנשים עם מטרה, וחשבתי שמעורבות בדבר מהסוג הזה תוביל לחברויות".

לבסוף התייחס ווילשאו לאיומים על חייו שהוא עלול לקבל בעקבות החשיפה. "יש בטח מספר אנשים שרוצים לבודד אותי ורואים במה שעשיתי כבגידה", טען. "לדעתי יהיה לי קשה למלא את החלל שנוצר בעקבות הפסקת ההתעסקות בנושא שהעסיק אותי מאז ילדותי".