"מקווה לפגוש את פוטין" (צילום: רויטרס)
"מקווה לפגוש את פוטין" | צילום: רויטרס

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ נחת הבוקר (ראשון) ביפן, שם יחל את הביקור שלו במדינות מזרח אסיה. מיד עם נחיתתו העביר הנשיא מסרים לתקשורת, בין היתר הגן על הרטוריקה בה השתמש כנד צפון קוריאה והבטיח כי הדיונים בנושא יבלטו לאורך כל הביקור נוכח התגברות הניסויים הגרעיניים שהיא מבצעת.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

טראמפ החל מסע בן 12 יום במדינות מזרח אסיה, כשהוא נחוש להציג חזית אחידה עם יפן כנגד צפון קוריאה. מיד לאחר שנחת ביפן הבטיח הנשיא לעיתונאים כי בקרוב יחליט האם להוסיף את צפון קוריאה לרשימת המדינות המממנות טרור.

"אנחנו רוצים לפתור את זה", אמר טראמפ. "זו בעיה רצינית עבור המדינה שלנו ועבור העולם כולו, אנחנו רוצים לפתור את זה". "במשך 25 שנה הצגנו חולשה מוחלטת, ועתה אנו נוקטים בגישה חדשה לגמרי", אמר טראמפ מבלי למסור פרטים נוספים.

טראמפ הצליח להדאיג כמה מבנות בריתו לאחר שקרא ל"חיסול מוחלט" של צפון קוריאה, במידה ותאיים על ארצות הברית. כמו גם העובדה שכינה את מנהיג המדינה, קים ג'ונג און, "איש הטיל בעל השאיפות האובדניות".

במעמד הנחיתה ביפן טראמפ הוסיף כי הוא מצפה לפגוש את נשיא רוסיה פוטין במהלך ביקורו באסיה, הביקור הארוך ביותר שערך נשיא אמריקני באזור מזה 25 שנה. "אני חושב שאנו אמורים להיפגש, אנחנו רוצים שפוטין יעזור בעניין צפון קוריאה", אמר טראמפ.

בתום הביקור ביפן ימשיך לדרום קוריאה ולבסוף לסין.