הבילוי בפאב יסתיים בכלא? (צילום: Facebook/JamieHarron)
הבילוי בפאב יסתיים בכלא? | צילום: Facebook/JamieHarron

הבילוי בפאב בדובאי הפך לסיוט שעלול להסתיים בכלא: צעיר בריטי שנגע בידו בגבר אחר בעת שהלך עם כוס משקה בפאב, לטענתו כדי למנוע מהמשקה להישפך, נעצר על הפגנת "חוסר צניעות" בציבור וניצב בפני עונש מאסר אפשרי של שלוש שנים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ג'יימי הארון, חשמלאי בריטי בן 27, תקוע בדובאי מאז יולי האחרון בעקבות התקרית שהובילה למעצרו ולהחרמת דרכונו על ידי הרשויות. הוא בילה אז בפאב מקומי ולטענתו, כשפילס את דרכו בין המבלים עם כוס שתייה שהחזיק בידו הוא שלח את כף ידו קדימה כדי למנוע ממישהו להתנגש בו ולשפוך את המשקה.

בדרכו לשולחן בו המתין לו החבר שעמו הגיע לפאב, הארון נגע עם ידו בירכו של גבר אחר שהיה במקום לפני שהגיע למקומו והתיישב. הוא נעצר על ידי המשטרה כ-20-30 דקות לאחר התקרית, כך סיפרו עורכי דינו. הארון נעצר למשך חמישה ימים בהם הוחזק בכלא ולאחר מכן שוחרר בערבות. לפי הדיווחים הוא נאלץ כבר להוציא סכום של 30 אלף פאונד על ייצוג משפטי והוצאות.

תיירים נעצרים בקלות", חוף בדובאי (צילום: רויטרס)
תיירים נעצרים בקלות", חוף בדובאי | צילום: רויטרס

ראדה סטירלינג, העומדת בראש ארגון המסייע לעצורים בדובאי, אמרה כי היא שוחחה עם הארון לאחרונה וכי הוא נמצא תחת "לחץ עצום וחרדה". היא מתחה ביקורת קשה על התנהלות הרשויות: "זאת שערורייה שהוא מוחזק שם כבר כל כך הרבה זמן. זאת דוגמה נוספת לכמה פגיעים תיירים ובאיזה קלות ניתן לעצור אותם".

במשרד החוץ הבריטי אומרים כי הם היו בקשר עם האזרחי הבריטי בעקבות מעצרו בדובאי ביולי: "אנחנו מספקים לו סיוע משפטי".