הופמן.
הופמן. "נגע לי בישבן שוב ושוב" | צילום: רויטרס

אל רשימת הגברים רבי העוצמה בהוליווד נגדם נטען כי פעלו בצורה מינית בלתי הולמת, מצטרף היום (רביעי) השחקן דסטין הופמן. הסופרת אנה גראהם האנטר חשפה כי בשנת 1985, כשהייתה מתמחה בת 17 בלבד בסרט "מותו של סוכן", השחקן ניהל איתה שיחה בעל אופי מיני.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"הוא ביקש ממני לעשות לו מסאז' ברגל ביום הראשון בסט, והסכמתי", כתבה בטור שכתבת ל-Hollywood Reporter. "הוא היה פלרטטן, תפס לי את הישבן, דיבר איתי ולידי על מין. בוקר אחד הלכתי לחדר ההלבשה שלו כדי לקחת ממנו את ההזמנה לארוחת הבוקר - הוא הסתכל עליי וחייך, ואז אמר 'אני אקח ביצה קשה, ודגדגן רך'. כל הפמליה שלו פרצה בצחוק, ואני עזבתי, המומה. אחר כך הלכתי לשירותים ובכיתי".

האנטר תיארה את הדברים בזמן אמת, ביומן שכתבה במהלך חמשת השבועות שבהם שימשה מתמחה בסט הסרט ואותו שלחה לאחותה. "היום, כשליוויתי את דסטין ללימוזינה שלו, הוא נגע לי בישבן ארבע פעמים", כתבה. "בכל פעם היכיתי אותו בחוזקה ואמרתי לו שהוא זקן מטונף". לדבריה, המנהל שלה אמר לה כי עליה לקבל את התנהגותו של הופמן, ולהקריב חלק מעקרונותיה למען ההפקה.

"בגיל 49, אני מבינה מה שדסטין הופמן עשה, כי זה מתאים לתבנית הגדולה יותר של חוויות נשים בהוליווד ובכל מקום אחר", היא כותבת. "הוא היה מטרידן, אני הייתי ילדה, וזו הייתה הטרדה מינית.

הופמן הגיב להאשמות של האנטר בהתנצלות. "יש לי כבוד רב לנשים, ומרגיש נורא שמשהו שעשיתי יכול היה להעמיד אותה במצב לא נעים. אני מצטער. זה לא שיקוף של מי שאני". עם זאת, גם בעבר הושמעו טענות נגד התנהלותו של הופמן: כך, למשל, על סט הסרט "קרמר נגד קרמר" סטר למריל סטריפ כדי לשפר את הופעתה, ואף לעג לה והזכיר את מות בן זוגה. בעבר הסביר כי התנהגותו זו נבעה מכך שהוא היה בעיצומם של גירושים וצרך סמים.