עמודי עשן סמיך ולהבות שמשתוללות כבר ארבעה ימים הביאו לפינוי ענק של רבבות תושבים בדרום קליפורניה, סמוך לעיר לוס אנג'לס. שירותי הכבאות מסרו הבוקר (חמישי) כי השריפה שהחלה להתקרב לשכונות ההיקפיות של העיר היא החמורה ביותר אי פעם שפקדה את האזור ואלפי כבאים נלחמים בלהבות. עד כה לא דווח על נפגעים בנפש.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מפקד שירותי הכבאות בעיר ראלף טראזס הבהיר כי על פי דירוג השריפות, ציון של 165 לשריפה נחשב לחריג. לדבריו, דירוג השריפה הנוכחית הוא 296 - הציון הגבוה ביותר שנרשם בתולדות האזור.

"בכל הקריירה שלי לא ראיתי דבר כזה", אמר טראזס, שהזהיר כי השריפה עוד עלולה להחמיר במהלך 24 השעות הקרובות. בשל כך, הרשויות פרסמו אזהרת חירום לכלל תושבי מחוז לוס אנג'לס בה התריעו מפני "סכנת אש חמורה".

שריפות הענק בקליפורניה השנה
"השריפה עוד צפויה להחמיר" | צילום: רויטרס, חדשות

"רוב הסיכויים שאנו ניצבים בפני יממה קשה מאוד", אמר טים שאבז, חוקר שרפות בקליפורניה. "הסימנים מצביעים על כך שהשריפה עוד צפויה לגדול". עד כה עלו באש יותר מ-100 אלף דונמים בדרום קליפורניה, בעיקר במחוז ונטורה ונשרפו מאות בתים. כמו כן, כ-2,500 בתים נותקו מחשמל.

שריפות הענק בקליפורניה
46 אלף תושבים כבר פונו | צילום: CNN

הרשויות פינו למעלה מ-46 אלף תושבים, בין היתר גם מהשכונות האמידות יותר של האזור. עם התפשטות הלהבות ברחבי האזור, דליקות חדשות החלו להופיע בשעות האחרונות בשכונת בל-אייר היוקרתית בעיר וסמוך לקמפוס אוניברסיטת UCLA בסנטה מוניקה.

שריפות בקליפורניה
צילום: CNN

הלהבות גם התקרבו בצורה מסוכנת לשולי הכביש המהיר 405, שנחשב לכביש העמוס ביותר בארה"ב, עם יותר מ-400 אלף כלי רכב שנוסעים בו מדי יום. "הכל היה חשוך עד שראיתי כדור כתום עצום", סיפרה טיפאני ליינט, שנהגה בכביש המהיר. "הרגשתי את החום חודר דרך חלונות הרכב", הוסיפה ג'וי ניוקומב. בשל הסכנה לנהגים, הכביש לכיוון צפון נחסם לסירוגין במהלך רוב היממה האחרונה.