הארווי ווינשטיין בימים זוהרים יותר (צילום: רויטרס)
ויינסטין לצד רעייתו ג'ורג'ינה | צילום: רויטרס

הצרות של מפיק העל ההוליוודי, הארווי ויינסטין, ממשיכות להחמיר כשהלילה (רביעי) הודיעה רעייתו בעשר השנים האחרונות, המעצבת והשחקנית ג'ורג'ינה צ'פמן, כי היא עוזבת אותו על רקע הטענות המצטברות על הטרדות מיניות. החלטתה מגיעה ימים ספורים לאחר שויינסטין הצהיר כי רעייתו "עומדת לצדו ב-100%" וכי היא תעזור לו "להיות אדם טוב יותר".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"הלב שלי נשבר נוכח הסבל העצום שחשו כל הנשים בשל המעשים הבלתי נסבלים (של הארווי)", מסרה צ'פמן בהודעה על פי המגזין "אנשים". "החלטתי לעזוב את בעלי. השמירה על הילדים הקטנים שלי נמצאת בעדיפות העליונה מבחינתי ואני מבקשת מהתקשורת קצת פרטיות בעת הנוכחית".

צ'פמן, 41, היא המייסדת והשותפה של מותג האופנה "מרקזה" ולה ולויינסטין יש שני ילדים משותפים בני 7 ו-4. השמלות שעוצבו בבית האופנה שבבעלותה נלבשו על ידי כוכבות רבות דוגמת ג'ניפר לופז וסיינה מילר, כמו גם על ידי הגברת הראשונה של ארה"ב לשעבר, מישל אובמה. בעלה, הנשיא לשעבר, התייחס בעצמו לדיווחים על ההטרדות המיניות של ויינסטין ואמר כי רעייתו "חשה גועל" מהפרסומים האחרונים.

הפרשה הסתעפה כבר אתמול כאשר השחקניות אנג'לינה ג'ולי וגוונית' פלטרו סיפרו כי הוטרדו מינית על ידי המפיק הבכיר. פלטרו סיפרה כי כשהייתה בת 22, ויינסטין ליהק אותה לשחק בסרט "אמה" ולפני תחילת הצילומים הוא זימן אותה לחדרו, שם הציע לה להיכנס איתו לחדר השינה למסאז' והיא סירבה. ג'ולי סיפרה כי במהלך שנות ה-90 היא שודלה לשכב עם ויינסטין, אך היא סירבה בתוקף.

המפיק ההוליוודי הארווי וויינסטין (צילום: רויטרס, חדשות)
פוטר לאלתר. ויינסטין | צילום: רויטרס, חדשות

מי שחשף את הטענות נגד ויינסטין היה העיתון "הניו-יורק טיימס", שתיאר בכתבה שלושה עשורים של הטרדות כלפי שחקניות ועובדות כולל תשלום דמי שתיקה. בעקבות הפרסום, פוטר ויינסטין, שנחשב לאחד האנשים החזקים בהוליווד, מחברת ההפקה שאותה ייסד.

בהודעה שפרסמה The Weinstein Company, נכתב כי הוועד המנהל של החברה, שכולל גם את אחיו של הארווי, בוב, שביחד שולטים ב-42 אחוזים מהחברה, הודיע על פיטוריו של ויינסטין. "לאור המידע החדש שצץ בימים האחרונים על התנהלותו הבעייתית של הארווי, הנהלת החברה החליטה לפטר אותו לאלתר", נכתב בהודעה.

הפיטורים הגיעו יומיים בלבד אחרי שויינסטין הודיע כי הוא משעה את עצמו מהחברה, זאת לאחר שהתברר כי לפחות שמונה נשים התלוננו כי המפיק הטריד אותן מינית. הוועד המנהל תמך בהחלטתו להשעות את עצמו ומסר כי יבחן בימים הקרובים את עתידו של מי שהיה שותף בהקמת החברה יחד עם אחיו, הנושאת את שם משפחתם. זוהי מכה קשה לויינסטין שנחשב לאחד החלוצים של הקולנוע האמריקני העכשווי וידוע בקידום ערכים ליברליים לאורך השנים.