היורה, דווין פטריק קלי
"סבל מאי יציבות מנטלית", דווין קלי | צילום: מטוויטר, SKY NEWS

חקירת הטבח בטקסס נמשכת: דווין פטריק קלי, שירה למוות ב-26 בני אדם בכנסייה בעיירה הקטנה סאת'רלנד ספרינגס, ברח בעברו ממוסד פסיכיאטרי - שם אושפז לאחר שאיים לרצוח את מפקדיו בצבא, כך פרסם הערב (שלישי) הניו יורק טיימס האמריקני. לפי הדיווח, שציטט דוח משטרתי משנת 2012, קלי ניסה להבריח נשקים מהבסיס בו הוצב.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

קלי נשלח למוסד הפסיכיאטרי לאחר שהורשע בבית המשפט צבאי בתקיפה של אישתו ובנו החורג, שהיה תינוק באותה התקופה. הוא נתפס ונעצר כשהמתין בתחנת אוטובוס בעיירה אל-פאסו, בניסיון לברוח מבית החולים עליו נכפה להתאשפז.

"הוא סבל מאי יציבות מנטלית", נכתב בדוח שחיברו השוטרים. "קלי איים ברצח על מפקדיו בצבא". בדוח המשטרתי נכתב באופן ברור שקלי לא כשיר להסתובב כאדם חופשי: "הוא מהווה סכנה לעצמו ולאחרים".

לפי דיווחים, היורה מטקסס הודה בפני בית משפט צבאי באותה שנה כי נהג להכות את אישתו ואת בנה התינוק. באחד המקרים, קלי הותיר את התינוק עם שבר בגולגולת ונשפט בעקבות זאת לשנה בבית כלא צבאי.

בתדרוך שהעביר אמש השריף המקומי של העיירה סאת'רלנד ספרינגס בטקסס, נודע כי קלי היה מסוכסך עם משפחתה של פרודתו. הוריה נהגו לפקוד את אותה הכנסייה בה ביצע את הטבח בימי ראשון. אמה של האישה הייתה חברת הקהילה, והיא עצמה שימשה כמורה בבית הספר ששכן במבנה. עם זאת, בני המשפחה לא היו בכנסיה בזמן הירי ההמוני. עוד נמסר כי קלי נהג לשלוח הודעות טקסט מאיימות לגרושתו ובני משפחתה, במסגרת סכסוך משפחות שהיה מוכר לרשויות המקומיות.

על פי מסמכים צבאיים רשמיים, דווין פטריק קלי הורשע באלימות כלפי אשתו הראשונה ובנו, ונידון למאסר של שנה והורדה בדרגה. שנתיים לאחר מכן שוחרר מהצבא בשל התנהגות שאינה נאותה. זהותו של קלי אושרה במהלך אמש על ידי גורם רשמי במשטרה הפדרלית. לאחר מרדף בו פתחו שניים מאנשי הקהילה באש, קלי התרסק עם רכבו וירה בעצמו. מתחקיר המשטרה עולה כי הוא הגיע לזירה לבוש במדים שחורים, מסיכה ואפוד מגן. כמו כן, נודע כי קיים וידאו מזירת האירוע, שתיעד את המתרחש בתוך הכנסייה בזמן הטבח. במשטרה סירבו להרחיב בפרטים ולספר על הפרטים החדשים שנחשפו בעקבות תיעוד זה.