אלפים צעדו אמש (ראשון) בהוליווד, לוס אנג'לס, למען תמיכה בקורבנות תקיפה מינית, בהשראת קמפיין הרשת #MeToo, שעלה והפך לוויראלי בעקבות התחקיר שחשף את התקיפות המיניות שביצע מפיק העל ההוליוודי הארווי וויינסטין.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לאור הקמפיין, התפוצצו בשבועות האחרונים מספר פרשיות והאשמות נגד כוכבים הוליוודים בגין עבירות מין, שהבולטים בהם היו הארווי וויינסטין, השחקן קווין ספייסי והקומיקאי לואי סי קיי.

עשרות נשים טענו בחודשים האחרונים כי וויינסטין הטריד ואף תקף אותן מינית בשלושת העשורים האחרונים. הנשים העידו על דפוסים חוזרים, בהם הזמנה למסאז'ים הדדיים ובקשה מהן לצפות בו מתקלח בחדרי מלון, אליהם הזמין אותן לצורך פגישות עסקיות.

מפיק העל פוטר לאחרונה מחברת ההפקות אותה הקים, על רקע הצטברות הטענות לעבירות מין כלפי נשים וקולגות בהוליווד. במקביל, הוא אף הודח מהמועצה המקצועית של טקס האוסקר. התלונות הפומביות כלפי וויינסטין כוללות מספר טענות על תקיפה מינית, בהן של השחקניות אנג'לינה ג'ולי, גוונית' פאלטרו, אשלי ג'אד ורוז מק'גאוון.

המפיק ההוליוודי הארווי וויינסטין (צילום: רויטרס, חדשות)
המפיק הארווי וויינסטין | צילום: רויטרס, חדשות
הקומיקאי לואיס סי.קי (צילום: רוייטרס)
הקומיקאי לואיס סי.קי | צילום: רוייטרס

אתר חדשות התרבות האמריקני Page Six דיווח אמש שהשחקנית הישראלית, גל גדות, התנתה את השתתפותה בסרט ההמשך ל"וונדר וומן" בעזיבתו של הבמאי והמפיק ברט ראטנר, שהואשם בהטרדה מינית.